Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lesz a törölköző...

Hogyan lesz a törölköző pihe-puha?

Figyelt kérdés

Furcsán hangozhat a kérdés, mégis most már egy ideje foglalkoztat.

Mitől függ, hogy a törölközők kemények lesznek mosás után, vagy puhák? Én akárhányszor mosom őket, valamiért keményebbek lesznek, pedig nem használok rossz mosószert.

Várok segítő válaszokat, tippeket :)



2014. szept. 15. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

nekem a szárítógép puhítja meg.

keményre szárad mind szerintem és meg kell törni, a szárítógép ezt elintézi.

2014. szept. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy az első mondja, szárítógép. Ha nincs szárítód, akkor az öblítőtől függ, anélkül kemény lesz és kellemetlen tapintású.
2014. szept. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Az öblítők bevonatot képeznek a törülközőkön, márkától függetlenül és ezért lesz kemény. Öblítő helyett ecetet használj, akkor puhák maradnak.
2014. szept. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk mindig puhák voltak, mosószerrel, öblítővel szárítógép nélkül.

De mi ezt nem szerettük, keményet akartunk. :-)

A megoldás az öblítő elhagyása és a 90°C-on mosás lett. Most már jó kemények.


Tehát ezek szerint próbálj sok öblítőt használni és 40°C-n mosd őket. Akkor biztos puhábbak lesznek.

Esetleg tegyél teniszlabdát a mosógépbe, az is segít törni az anyagot.

2014. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

OFF: Te meg öblítő- és teregetésbzi vagy. :)

Egy ecet- és szárítógépbzi.

ON: Saját tapasztalat: Elhagytam az öblítőt, helyette nem háztartási (sztem megmarad a szaga), hanem almaecetet használok, 90 fokon mosom a törölközőket és szárítógépezek.

Szuperpuhák a törölközők és simén érezhető a rózsaszín Dref illata.

2014. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Saját tapasztalat: az ecet szépen tönkreteszi a ruhákat, és büdös van. Bár akinek ez az illat tetszik, szagolgassa :D A kutyaszar szagát is kedvelik egyesek, egészségetekre :P


Én maradok az öblítőnél (távozz tőlem, Sátán :D), a szárítógépemnél és a szárítókötélnél :P


Simán megérzem, amikor valaki ecettel öblít, szúrós szaga van. Rákérdezek, és telitalálat, ecettel öblít a kis környezettudatos. Én pedig arrébbállok. Eceteskék, szaga van a ruhátoknak, nem illata.

2014. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De ha szárítógépezel, minek az öblítő? Szerintem felesleges.
2014. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Öblítő, és ahogy írták a szárítógép is csodákat művel.


Vegyél jó minőségű öblítőt, én régen spóroltam rajta, de el sem hinnéd mekkora különbség van egy lenor és egy tesco öblítő között :))


Az ecet pedig ahogy írták károsítja a ruhát, és büdös is lesz tőle, nem tudom ki a bánat találta ki, hogy jó mosásra, amikor már nagyanyáink is a ruha színének kiszívására használták! Plusz a mosógépet is károsítja rendszeres használat esetén szóval NE!

2014. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
8. én az illata miatt öblítőzök, azon kívül, hogy ha beteszek egy mosást nem minden megy feltétlenül a szárítógépbe. Pl. alsóneműt általában nem teszek bele, mert csak a helyet foglalja, és ehelyett inkább a két másik mosást teszem bele egyszerre. Az alsóneműk pedig így is, úgy is fél nap alatt megszáradnak, szóval arra nem vesztegetem az áramot :)
2014. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hű, hát köszi a sok választ! Van szárítónk, és ez igaz is, hogy akkor puha. Viszont azt nem sikerült még kilogikázni, hogy mosásbál hogy működik jobban a dolog. Nem rossz minőségű őblítőt használunk, viszont akkor esélyes, hogy a hőfok lesz a kulcs:))
2014. szept. 15. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!