Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miert teher sok ferfinak,...

Miert teher sok ferfinak, nonek a hazimunka?

Figyelt kérdés
Sok olyan ismerosom van aki felnott letere tehernek tartja a takaritast,fozest. Meg magukra sem igenyesek gyurott ruha, koszos cipo.Szerintetek mitol alakul ki hogy valaki igenyes tisztasagra, kornyezetere? Szuloi neveles vagy igeny kerdese?
2014. okt. 15. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen annyi minden mással el lehet tölteni az időt, hogy időpocsékolásnak érzem a sok takarítást. Prsze, ettől függetlenül megcsináljuk, mert muszáj, de mindig morgunk miatta, mert utáljuk.
2014. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Kérlek írd meg kérdező, hogy mennyi ideje csinálod. Egy ideig nekem sem volt az, de változnak a körülmények és változik a fontossági sorrend. Egy idő után olyan érzés, mintha minden nap újra építenéd ugyanazt a kártyavárat. Persze, hogy utálom.
2014. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Peldaul azert mert dolgoznak eleget a munkahelyukon.
2014. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem csak igény kérdése. Nekem pl. meg van rá a maximális igényem, de kedvem, energiám már nem mindig. Számít, hogy milyen példát lát valaki otthon, de személyiséghez is kötött. Ami viszont a legtöbbet számít, hogy az emberben mennyire van rend ott belül. Szóval, ha a szélsőségeket most nem nézzük, akkor ez változik az évek során.
2014. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit olyan, mint egy mókuskerék. Elmosogatok, elpakolok és másnap kezdhetem elölről, pedig már tegnap megcsináltam, és másnap megint és másnap megint... aki ezen kb. 20 év alatt nem akad ki, annak birkatürelme van. Én utálom, pedig csak 31 vagyok. A takarítást főleg. Főzni szeretek, közben zenét hallgatok, filmet nézek, ha megtehetem, kreatívkodni is szeretek, de a mindennapos főzés, "mert kell a kaja" azt nem szeretem. Ötletem sincs sokszor, nyűg az egész. Pedig szeretek és tudok is főzni, és kb. heti 2x jól is esne, na de egész héten, minden héten, minden hónapban, egész évben... hiányzik a frásznak. Szóval szerintem érthető, hogy ez senkinek sem a szíve csücske. A vasaló szintúgy. Hogy ki-mennyire rendeli alá magát a mókuskeréknek, egyéni kérdés. Ahogy a tisztaság sem egyenlő a megszállott takarításmániával, az igényességbe is beletartozik, hogy nem koszos és szakadt a ruha, de előfordulhat egy rendes emberrel is, hogy nem vasal ki egy pólót ,mert pont letojja aznapra! :)
2014. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Van munkánk mégis takarítunk. Gimis korom óta elkezdtem a házimunkát most múltam 30.
2014. okt. 15. 11:49
 7/19 anonim válasza:
100%

Mi a párommal mindketten igényesek és rendszeretőek vagyunk. Ennek ellenére nem mindig jó kedvvel csinálom a házimunkát, mert fáradt vagyok, jobb dolgom is lenne, stb, stb. Számomra az a legjárhatóbb út, hogy semmit sem hagyok 'elkanászodni'. Inkább megcsinálom sűrűbben, rövid idő alatt, mint ritkán, hosszú ideig. Pl. vasalni is apránként szoktunk és így nem akkora teher, mintha egyszerre kéne kivasalni 15 inget.


A szülői nevelés és az otthoni példa alapvető fontosságú, szerintem ez számít a legnagyobb részben. De el tudom képzelni, hogy később megváltozzon az ember ez irányú preferenciája.

2014. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Én világ életemben rendmániás voltam. De kb olyan szinten, mint Mónika a Jóbarátokban. Azóta van egy férjem, egy folyton szőröző háziállatom, és állásom…Szélmalomharc az egész. Bármit csinálok, a következő napra ugyanolyan lesz. Kb fél, vagy egy éve feladtam, és csak azt és akkor csinálok mag, amikor van kedvem hozzá. Tudom, hogy borzasztó, de annyira lehangoló az egész!
2014. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hanyagolom el sose a házimunkát, mindig rend van és tisztaság, a ruháink tiszták, otthon készült ételt eszük legtöbbször.

De attól még teher! Leginkább a takarítás. Mosással nem sok munka van, főzés sem rossz, csak mosogatni nem szeretek. De a takarítás sok időt elvesz és nem szeretem csinálni.

Fárasztó is és szívesebben is csinálnék mást.

Persze megcsinálom, de ha lehetne másra bíznám.

2014. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden olyan dolog teher, amihez nincs kedve az embernek :)


Személy szerint nekem van elég bajom magammal, nagyon nem hiányoznak még egyéb teendők a saját otthonomban, ami a legutolsó menedék a külvilág elől.

2014. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!