Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miert teher sok ferfinak,...

Miert teher sok ferfinak, nonek a hazimunka?

Figyelt kérdés
Sok olyan ismerosom van aki felnott letere tehernek tartja a takaritast,fozest. Meg magukra sem igenyesek gyurott ruha, koszos cipo.Szerintetek mitol alakul ki hogy valaki igenyes tisztasagra, kornyezetere? Szuloi neveles vagy igeny kerdese?
2014. okt. 15. 11:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekunk is van munkank, de a szabadidonkent nem hazimunkaval akarjuk eltolteni, ezert van takaritononk.
2014. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem fontos a rend és a bizonyos szintű tisztaság (valahol meg kell húzni a határt, mert tökéletességet nem lehet elérni, s ha menne is egy másodpercre, azonnal megszűnne), de attól még utálok takarítani... Miért? Mert nem szórakoztat, nincs nagy látszatja (tipikusan jobban szeretem azt a fajtáját, amikor van. de a padló napi felsöprése pl. nálunk nem ilyen, nem látszik meg rajta, mert olyan típusú). Annyi jobbra kell az időm...

Úgyhogy akkor takarítok, amikor zavar, s azt, amit észreveszek (pl. a párom sosem veszi észre a teraszt, én viszont naponta felseprem. van egy hársfa fölötte... ennek megfelelően a terasz kb. sose rendes. azért én felseprem. a párom viszont bent söpör fel, ahol én nem szeretek, jó ez így). Amúgysem szoktam megszervezni a dolgaim.

2014. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én is gyűlöltem, pont ezért félretettem arra pénzt, hogy kényelmesebbé tegyem az életem...ma a mosogatógép mosogat, a szárítógép szárít, vasalni sem kell, robotporszívó porszívózik heti 3-4x... néha fel kell mosni és ennyi :)
2014. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy már írták is, örök mókuskerék, sok más hasznosabb és érdekesebb dologgal is el lehet tölteni az időt, mindemellett csak sajnálni tudom az olyan nőket, akik másról sem tudnak beszélgetni, csak hogy mit főztek, mit takarítottak ki, mit mivel takarítanak...Mert ugye mindenki arról beszélget, ami leköti az idejét, a gondolatait.

Épp a napokban voltam egy villámtalálkozás fültanuja: Két hölgy összefutott, köszöntötték egymást.Szia-Szia-két mondatban megbeszélték, hogy mit főztek, milyen házimunkát végeztek el, és mentek tovább. Szörnyű. Egyszerűen nem szeretnék én is ilyenné válni, akinek teljesen beszűkül a tudata, érdeklődési köre a házimunkára, mert csak a munkahely és az otthon elvégezendő munkák teszik ki az életét, másra nincs is ideje.

Előző munkahelyemen is több vérbeli háziasszonnyal dolgoztam együtt. Nekik sem volt sok más beszédtémájuk, minthogy ki mit főzött előző nap, hétvégén mit fog főzni, mit vásárolt, milyen akciót látott, hol, milyen nagytakarítást tervez...

2014. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14. Én például nem beszélem a házimunkát de azért egy koszosabb ház, sáros cipő feltűnik az embernek.
2014. okt. 15. 21:04
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég egyéni. Mint ahogy az is, hogy kinek mi az igényesség. Pl. én is úgy állok hozzá, hogy a fäszom ki van, viszont megcsinálom és jól csinálom meg és maximalista is vagyok. Anyósom meg lesajnál engem, meg ugyanúgy nem érti, mint te, mert hogy ő egész életében vidáman csinálta és nem utálta, mi ezen a nagy dolog. Na ja, csak amit ő csinál, az nekem nem elég. Szerinte tökéletes, én meg mikor náluk vagyunk nézem mihez hogy nyúljak hozzá. Úgy persze könnyű nem belefáradni, hogy azt hiszi milyen királyul vezeti a háztartást, holott félmunkát végez. Így én sem unnám, ha megfelelne, sokkal kisebb erőfeszítés, csak nekem nem felel meg.
2014. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Épp a napokban voltam egy villámtalálkozás fültanuja: Két hölgy összefutott, köszöntötték egymást.Szia-Szia-két mondatban megbeszélték, hogy mit főztek, milyen házimunkát végeztek el, és mentek tovább. Szörnyű. Egyszerűen nem szeretnék én is ilyenné válni, akinek teljesen beszűkül a tudata, érdeklődési köre a házimunkára, mert csak a munkahely és az otthon elvégezendő munkák teszik ki az életét, másra nincs is ideje."



Ez meg olyan, hogy van akivel én is ennyit beszélek. Mert mit beszéljek vele? Vannak tartalmas kapcsolataim is az életbe, közös hobbik, érdeklődés. De nem mindenkivel. Ez amolyan jó támpont, mert ezt úgy is csinálja mindenki, egy udvarias semmilyen téma, amit bármikor elő lehet húzni, a végén még lehet profitálunk is belőle, vagy tanulunk valami újat. Még mindig jobb, mint az egyéb tipikus semmit mondó témák, mint a "mikor lesz esküvő, mikor lesz gyerek, mikor lesz kistestvér, lesz már unoka, hol dolgozol, mennyit keresel" stb.

2014. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
33%

Én is csak csatlakozni tudok az előttem hozzászólókhoz.

Én még fiatal vagyok, nálunk én+anyukám takarítunk(de főleg én) és így szerencsére mindig rend van.

Tesóm az ő szobáját, én az enyémet, anyukám a saját szobájukat takarítja ki, ez alap.

Hétköznap én a fürdőszobát és az előszobát felmosom, szőnyeget kiporszívózom, WC-t, kádat, csempét lemosom a fürdőszobában.

tesóm rendben tartja a kertet(heti 1 söprés, fűvágás)

Anyu főz+ mosogat(vagy én) és felmossuk heti 3-4 + csempét, tűzhelyt, bútorokat áttöröljük, mosógép mos, apu bevásárol.

Ha mindezt egyedül kéne csinálni nem bírnánk.

Én tanulok+dolgozom, tesóm szintén, apu heti 4 nap 12 órázik, anyu minden nap reggel 7től délután 4-ig dolgozik.

Pihenni is kell néha, együtt lenni, kirándulni stb.

Heti 2szer mosunk, nem piszkos a lakásunk, ruhánk vagy a cipőnk.

DE én megértem akinél nincs mindig tip-toppság. Pl egy fiatal anyukának akinél kisgyerek van kb sosincs rend, meg ugye hétvégén se az a legelső, hanem a gyerek+férj, jó az idő elmennek kirándulni, és majd valamit esznek út közben. Szerintem ez nem baj, igaz mi 2-3 naponta főzünk, de van, hogy 3szor is esszük ugyanazt, mert nincs mindig idő mást főzni, vagy nincs itthon alapanyag, vagy kevés a pénz, és inkább többet csinálunk és azt esszük.

2014. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert én örömmel végzem a házimunkát. Jó érzés tudni, hogy ettől tisztaság és rend lesz, amit épp csinálok.
2014. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!