Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gondolja sok Gyes/Gyed-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja sok Gyes/Gyed-en lévő anyuka hogy az apa dolga munka után a házimunka is?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 15:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
49%

:-D

Jaj, mikor lesz már hétfő reggel. Elhúzhatnátok már iskolába!

2013. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az apa dolga ilyenkor a kicsivel lenni
2013. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

30 éves anyuka vagyok:)

Anya azért van otthon hogy ellása a gyereket és a háztartást.Apa pedig megteremti a feltételeit annak hogy anya otthon maradhasson a babával.

Ha anya elkezd dolgozni akkor teljesen más lesz a felállás és onnantól kezdve közös ügy a háztartás de addig nem.

2013. dec. 8. 15:38
 4/45 anonim ***** válasza:
66%
Munka után a babával lenni a dolga, csak sok nő fél hogy akkor nem csak ő lesz fontos a gyereknek.
2013. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
66%

Azért apuka is segíthet a házimunkában. Főleg ha mondjuk 8-16-ig dolgozik. Szerintem nem csak a nő dolga a házimunka. Főleg ha több gyerek van.

Szintén 30 éves két gyerekes anyuka, aki már dolgozik.

2013. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
33%

Én 3 gyerek mellett dolgoztam, de eltudtam látni a házimunkát is. Csak ma elkényelmesedtek az anyukák és elrontják sokan a gyereket.

Elég, ha a férfimunkát elvégzi, segít a nagy-bevásárlásnál, nagytakarításnál, és este foglalkozik a gyerekkel. Feltéve, hogy nem napi 12-16 órát dolgozik.

De ha az anya otthon van, akkor nincs szükség arra, hogy az apa háztartási munkát végezzen.

2013. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Nekem 1 gyermekem van,már dolgozom,és még így is majdnem minden az én dolgom itthon mert a párom még többet dolgozik.

Ezért nem értem hogy aki otthon van miért várja el a segítséget ha van aki még dolgozik is és úgy is megoldja.

2013. dec. 8. 15:47
 8/45 anonim ***** válasza:
84%

5.: ha már dolgozik az anyuka, akkor nyilván teljes mértékben el kell osztani.


De amíg otthon van, szerintem minden olyasmit illene elvégeznie, ami nem erején felüli (favágás, fűnyírás, stb. maradjon meg az apának tehát). Ha nem tudja ellátni több gyermekkel a háztartást, akkor valamit rosszul csinál, mert nők millióinak megy.

2013. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%
Én azèrt, mert 1.én is dolgozom itthonról a 3 kicsi mellett, és van annyi jövedelmem, hogy nem kell "eltartani". És mert jól főz és hamarabb rendet tud rakni pl. Meg mert a 3 kicsi és a meló mellett nem mindig győzöm egyedül. Szintén 30 évesen.
2013. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
75%

Vannak olyan dolgok, amik igenis a családfő dolga, nem az asszonyé.

Pl. fűnyírás

Attól, hogy egy férfi dolgozik, még nem kell piedesztálra emelni, természetes dolog, hogy eltartja a családját. Nem?

Anyuka is dolgozott a baba születése előtt, mégis előtte-utána elkészült a főzés-mosás-takarítás, és nem halt bele milyen érdekes..:)


Amúgy miért gondolják sokan, hogy egy anyukának sokkal könnyebb a dolga, csak mert itthon van? Az anyaság és a háztartás épp olyan nehéz (vagy nehezebb!) mint ledolgozni 8 órát apukának.

2013. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!