Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért penésszagú a kimosott ruha?

Miért penésszagú a kimosott ruha?

Figyelt kérdés
Whirlpool mosógépünk van. Egy jó ideje kínlódok azzal, hogy amikor kiszedem a gépből a frissen mosott ruhákat, egyből megcsapja az orrom a penésszag. Az összes ruha penésszagúan jön ki. Jó mosószert használok, mosás után külön programmal öblítettem öblítővel. A múltkor 1 l tömény ecettel csináltam 95 fokos mosást. Az a furcsa, hogy nem mindig lesznek ilyen szagúak és nem látom az összefüggést. Nemrég a mosószeradagolót 1 napig áztattam mindenféle kotyvalékban, hogy kioldódjanak belőle a mosószermaradványok és utána nem volt szag egy kis ideig. De az nem normális szerintem, hogy hetente kelljen 1 napig áztatni, más se szokta. Valaki tapasztalt már ilyet?

2014. nov. 17. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
A mosógépben kell keresni a hiba okát. Például amikor két alkatrész összedörzsölődik, az is okozhat ilyen szagot. Nekünk is volt ilyen a gépünkkel. Szerelő kijött, valamit megigazított, valamit kicserélt, és eltűnt a szag.
2014. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Belül a gumigédereket ellenőrizném, vagy a mosógép aljában lévő szűrőt. Nekem például elöltöltős gépem volt, és a záró gumitömítések penészedtek meg, mert nem tudtam, hogy azokat használat után szárazra kell törölni...
2014. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!