Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penész ellen? Kinek van ötlete?

Penész ellen? Kinek van ötlete?

Figyelt kérdés
Nem tudom kiszedni a zuhanyzó sarkaiból a penészt! Hogy lehet tőle megszabadulni?

2015. jan. 15. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni ilyen savas penészölőt, spriccelős flakonban, az kinyírja.
2015. jan. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a szago penész elleni szer nagyon bejött. Igaz nekünk a festett falon jelent meg a penész. Ráfújunk párszor és negyedóra múlva ott sincs.
2015. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Szavónak hívják, de csak tüneti kezelés, hamarosan ismét meg fog jelenni.

Milyen lakásban laktok (panel, családi)?

Végleges megoldás csak a párás levegő megszüntetésével lehetséges. Fürdőszobai fali elszívó oldotta meg nálunk a problémát.

2015. jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is a Szavó vált be, 2-3 havonta befújom és azóta nincs.
2015. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

A penészesdést a fürdőszobában a helyiség jobb fűtésével, és hatékonyabb szellőztetésével lehet megszüntetni.


A fürdőszobák fűtésének a tervezésekor felül kell méretezni, a funkciója miatt. Gyakori hiba, hogy az emberek nem is igazán fűtik (mert úgy is meleg vízzel fürdik, zuhanyzik), vagy letakarják a radiátorokat. A magas pára, és a hideg falak(sarkok) penészedni fognak a párakicsapódás miatt.


A penész pedig légúti problémákatt okozhat.

2015. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
szellőztess minden nap.
2015. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nàlunk is megnelent két helyiség sarkàban a penész :(

Szavo levitte meg vettem készüléket màr van benne kék lötty..sokszor kell szellőztetni..mióta kicserélték az ablakokat télen sok lakàsba van ez a probléma mert a konyhàba is gőz van (nàlunk ott nem lehet elszìvót kivezetni)meg mert sokat mosok és a radiàtorra is teregetek..nàlunk sincs a fürdőbe radiàtot..nem is férne be :(

Van aki erkélyre tereget pàt perc múlva viszi be a szàrogatót a ruhàkkal..

de a szavo meg a készülék eddig bevàlt nàlunk..most jobban figyelek a szellőztetésre

2015. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én tömény Domestossal szoktam lekenni a penészes felületet, de újból és újból előjön a penész. Ha egyszer megjelent a falon, azt onnan többé nem lehet eltávolítani. A Szavo szerintem hígitott hypoklorit, és az is csak ideig-óráig tünteti el a penészt. Nálam régen is penészesedtek néhol a falak, azóta terjedt el jobban a penész, amióta kicseréltettük az ablakokat és szigeteltettük a házat - beépített szellőzőrendszer nélkül. Az ősszel festettük a fürdőszobát, tett a festékbe penészölő adalékot a férjem, ami ízlett a penésznek, ugyanúgy előjött.
2015. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Állandó nedvesség, és kellemes hőmérséklet van. Természetes, hogy visszajön a penész. Ha sikerül is vegyszerrel kiírtani(ideig óráig), attól még nedves a fal, és előbb utóbb a szerkezete is károsodik...
2015. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez nem a falon jelent meg, hanem a zuhanyzó sarkaiban, ami azt hiszem, műanyagból van. Oda is jó a Szavo, vagy vegyek más szert? Nagyon zavaró, és úgy tűnik, mintha igénytelen lennék, pedig nem vagyok az.
2015. jan. 17. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!