Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tanuljak meg ügyesen...

Hogyan tanuljak meg ügyesen varrni? 19/L

Figyelt kérdés
Annyira szeretnék ügyesen varrni ruhákat, de nem tudom, hogyan kell a tanulási folyamatot felépíteni. Mindig nyaggatom anyát, hogy segítsen, már addig eljutottam, hogy tudok gombot felvarrni (tudom, nagyon gáz), meg be tudom fűzni a cérnát a varrógépbe, beszegni az anyagok szélét, illetve ha pl zokni kilyukadt, azt össze tudom varrni. De most hogyan tovább? Tudom, nem vagyok valami profi, de hogyan fejlődjek tovább? Úgy sajnálom, hogy nem vagyok olyan ügyes, mint a nők hatvan évvel, vagy akár csak húsz-harminc évvel ezelőtt, kár, hogy ilyen háziasszonyos ügyességeket nem tanítanak nekünk...

2015. jan. 26. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Vedd meg Cser Ferencné:Szabás-varrás c. könyvét. Abból mindent megtanulhatsz, csak időbe telik. (lehet, hogy csak az Antikváriumokban kapod meg)
2015. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Több irányban indulhatsz:

- gépi varrás tanfolyam (keress rá az interneten)

- régi Burda újságok vásárlása, és az ottani szabásminták alapján elboldogulsz.


Én először négyszög alakú használati tárgyakat csinálnék (textilzsák összehúzó madzaggal, textil szatyor, párnahuzat cippzárral, telefontok, fali zsebes tartó, egy oviszsák pedig a ruhásszekrényben is praktikus lehet). Utána próbálnék szabásminta alapján szoknyát, azután bonyolultabb alakú ruhát is megvarrni. Nagymamád, közel lakó más idős néni nincs esetleg, aki szívesen segítene? Az olyan alapfogalmak, mint pl. a tisztázóvarrás, menet közben kerülnek elő, meg persze biztos tanítják a tanfolyamokon.


Eleinte lesz néhány nagyon béna darabod, de legalább a fejtésbe is jól belejössz. Egy orvos is megtölt egy temetőt, mire beletanul a szakmába. Ha nem boltban veszed az anyagot, hanem régi, szétkopott ruhák használható részeiből dolgozol, akkor szinte ingyen van.

2015. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű darabokkal indíts, párnahuzattal, tolltartóval, bevásárlószatyrokkal (környezetbarát! :) ) nem baj, ha nem tökéletes, gyakorolni kell. Ruháknál szerintem praktikus sorrend a szoknya-blúz-nadrág-póló, hogy ne rögtön a nagyon rugalmas anyagokkal találkozz, mert azok önálló életet élnek. Én nagyon sokat tanultam a Burda varrókönyvéből ( [link] szinte az alapoktól leír minden fontosat, csak a nagyon triviális alaplépéseket nem, de azokat már tudod. Ha be tudsz szerezni régi Burda lapszámokat, azokban is remek dolgok vannak, az utóbbi években viszont sajnos iszonyú lett.
2015. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a bookline-os linket nem tudtam megnyitni, viszont köszönöm a válaszokat, utánanézek majd ennek a Burdának, meg a bevásárlószatyor-ötlet is tetszik... :)
2015. jan. 26. 23:34
 5/5 anonim válasza:
51%

Tudom ez most fura lesz de mivel kapcsolodik a kerdeshez leirom xd :D

en ugy tanultam meg varrni h eloszor elhataroztam h szeretnek vosplayt varrni utana ravettem anyumat h adjon nekem egy proba celjara egy regi agynemuhuzatot es utananeztem neten h masok h varrnak. Megprobaltam leutanozni pl azt ahogy szoknyahoz szabasmintat csinalni es sikerult ^.^ azt hiszem azert sikerult egy tejes ruhat osszehoznom mert ennyore rajongok az animekert. Ha van egy celod amit szem elott tartasz es meg van benned a megfelelo tettvagy es rajongas meg tudod csinalni ;) 14/L

2015. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!