Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fugatisztítás tömény sósavval....

Fugatisztítás tömény sósavval. Lehet bajom?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm tanácsára 30%os tömény sósavval, gumikesztyűben, szivaccsal nekiestem a fugák tisztításának. Egy másik ismerősöm félúton a munkafolyamatot azonnal befejeztette velem, mondván nagyon magas a sósav koncentrációja. Lehet bármi bajom? Vettem néhányszor levegőt közben, de nem szipuztam azért a sósavból. Jó alaposan feltöröltem hideg vízzel. Meddig nem érheti más vegyszer a felületet? És igaz, hogy most fél óráig nem gyújthatok rá?
2015. febr. 25. 14:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tudom, ha már ellógtam a kémia órákat, most nem kéne otthon erős vegyszerekkel kísérleteznem...
2015. febr. 25. 14:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a flakonját, minden rajta kell, hogy legyen.
2015. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A csomagolás csak a higított használatot ajánlja. De most már nincs mit tenni, én töményen használtam és pánikba estem. Igaz, bajom nincs, nem szédülök stb. De azért okozhat bármi károsodást bennem , a fugában vagy a csempében?
2015. febr. 25. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"A tömény (füstölgő) sósav savas ködöt képez. Mind a köd, mind maga az oldat marja az emberi szöveteket, maradandóan károsíthatja a légzőszerveket, szemet, bőrt és beleket. Ha a sósav közönséges oxidálószerekkel, például nátrium-hipoklorittal (hipó, NaClO) vagy kálium-permanganáttal (hipermangán, KMnO4) keveredik, mérgező klórgáz szabadul fel."



Szellőztessél! És alaposan mosd át többször is tiszta vízzel.

2015. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Igaza van a fenti válaszolónak és legközelebb maximum 10%-ossal csináld és jó szellőzés mellett. Hátránya lehet még, hogy ha színes a fuga akkor kiszedheti a színét szóval csak óvatosan. Szerintem jó ha legalább mégegyszer áttörlöd tiszta vízzel, utána ha megszáradt szerintem már nem lesz gond másik vegyszer használatával. Ha esetleg belélegezted a klóros gázt akkor utána ilyen "ugatós" köhögést tapasztalsz. Akkor azonnal menj ki a friss levegőre! A tömény sósavat sose használj háztartásban, mert nagyon veszélyes még a vegyészek is elszívó fülke alatt dolgoznak vele!
2015. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szellőztetek ezerrel és 5 percenként áttörlöm a kezelt felületet tiszta vízzel. Reméljük megmaradok:) Mostmár csak azt nem tudom, hogyan szabaduljak meg a sósavtól..
2015. febr. 25. 15:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a fuga szép fehér lett!!! :)
2015. febr. 25. 15:20
 8/12 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy előtte semmi sem használt, fogkefés dörzsölés , ecet, szódabikarbóna, cif, domestos... egyik se... ezt meg csak rákentem , majd feltöröltem.Kár, hogy ilyen életveszélyes.Talán kevésbé tömény sósavval nekiesek a lakás többi részének is.
2015. febr. 25. 15:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan nyitott ablakok mellett, huzatban, lehet ezt csinálni a többi helyiségben is, csak ne lélegezd be közvetlenül. Ha megáll a légmozgás, menj át egy frisslevegős szobába, míg kiszellőzik a sósavgőz. Ilyen rövid expozícióval nem lehet tüdővizenyőt kapni tőle. És amúgy védőszemüveget, vagy arcvédő maszkot és gumikesztyűt használj. Ha mégis rád cseppenne, azonnal hidegvizes lemosás, hosszan...

Tapasztalatom szerint a bolti sósavak közelébe nincsenek a tömény ( 37%-os, füstölgő) sósav töménységének. És bár lehet, hogy 30% van ráírva, de még annyi sincs.

2015. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves utolsó válaszadó, akkor szerinted , megfelelő óvintézkedéssel, higítás nélkül takaríthatnám így a többi helyiséget is?
2015. febr. 28. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!