Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehetne finom "otthon...

Hogy lehetne finom "otthon illat" a lakásunkban? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Vannak lakások, ahova ha csukott szemmel is lépnék be, jó érzés tölt el. Nem vagyok egy csilli-villi takarítótündér, de soha nincs kosz nálunk. Nehéz is lenne egy másfél szobás lakásban. Az illat viszont....semmilyen. Nincs büdös, vagy rossz kellemetlen szag, de olyan igazi jó sem. Kiváncsi lennék ti milyen praktikákat alkalmaztok, a jó illatú lakás érdekében. Nem moshatok minden nap, hogy finom friss ruha illat legyen, nem is erre vágyom, hanem finom "otthon illatra". Remélem értitek. :)Egyedül füstölőzni és illóolajazni nem szeretnék. Ezek nélkül is lehet?
2015. márc. 13. 15:01
 1/5 Trafó1 ***** válasza:

Mikor megjöttek a fenyő bútoraink volt jó illat a lakásban.

Tartósan nem fogod elérni ugyan azt az eredményt mert az orrod hozzá szokik az illathoz és már tompábban vagy sehogy nem figyelsz fel rá, idegen lakás illatát észre veszed mert más mint az otthoni, de tartósan az is eltompul figyeld csak meg.

Jártam lakásban ahol minden konnektorban, sarokban szagosító volt az meg már túl sok volt és a tulaj már észre sem vette.

2015. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, tartósan megszokod az illatot, így nem érzed többé. Ha viszont cserélgeted az illatosítót, úgy igen :)


A friss ruhákhoz nagyon jó az illatpárna vagy illatkendő. Egyszerűen a ruhásszekrénybe teszed, a ruhák közé.


Most, hogy tavaszodik, nálunk mindig van itthon egy csokor friss virág a nagyszobában. Annak is elég erős illata van. Télen friss fenyőágak szoktak lenni :)


Emellett vannak illatgyertyáink és ami az alapillatot adja a lakásban, azok a pálcás illatosítók. 2-3 hetente cserélem az illatot bennük, így nem szokik hozzá az orr.

2015. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másoknál azért érzed, hogy finom illat van, mert ahhoz az orrod nem szokott hozzá. Valaki idegent kellene megkérdezni, hogy nálad milyen "otthonillat" van, mert ő tudná őszintén elmondani, hogy kellemes, vagy kellemetlen - mert a te orrod már hozzá van szokva.

Nálunk tavasztól őszig a vázába tett vágottvirágok sokat segítenek. Télen egy narancs, vagy mandarin hámozás is sokat dob a lakás illatán. Influenzás időkben kubeba olajat szoktam illatmécsessel párologtatni, mert a citrusoknak fertőtlenítő hatásuk is van.

Még a nemdohányzó helyeken is sokat jelent a függönyök kimosása, és a kárpitok, szőnyegek kitisztítása.

2015. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Afent emlitetteken kivul en pl. eleg gyakran sutok sutemenyt es olyankor nem szoktam bekapcsolni a szagelszivot. Ettol finom vanilias sutiszag van a hazban. vagy fahejas . ugyanigy szoktam neha almakompotot fozni elszivo nelkul. a friss kave illata is remek a hazban. de nagyon jo illatu fustolok stb. vannak hasznald oket, batran talald meg ami hozzatok a legjobban illik. mert az is lehet hogy ami masnal tetszett ugyanugy mint egy parfum neked nem all jol. kiserletezgess batran.
2015. márc. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem bevált a füstölő vagy illatgyertya égetés, illetve váltogatom az öblítőket, és teszek 1-1 ruhát a radiátorra is száradni, így az is illatosít valamennyire. :) A dmben van textilfrisstő spray, az is nagyon jó illatú, bár csak 1-2 napig érezni.
2016. nov. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!