Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtökből milyen kajákat...

Sütőtökből milyen kajákat lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Van itthon két méretes darab, de csak megsütve már unalmas

2014. nov. 1. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én kacsasült mellé szoktam mártást csinálni, de szerintem csirke mellé is elmegy:

A nyers tököt meghámozom, felkockázom és ugyanúgy megfőzöm, mintha krumplit főznék, sőt szétfőzöm. A vége felé ízesítem: kevés só, worchester szósz, balzsamecet, reszelt citromhéj, szerecsendió, csipet fehér bors. Végül botturmixszal összeturmixolom.

A neten rengeteg mártás verziót találsz, van olyan, ahol hagymával kell feltenni, de nekem nem ment hozzá a hagyma. Akkor már inkább az alma. A fent leírt verziómba nagyon jól passzol, ha almát is főzöl hozzá.

2014. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Paprikás sütőtökkrémleves, curry sütőtökkel és padlizsánnal, spenótos-ricottás sütőtökös rakottas, magvakkal, tejszínes mártással töltött sütőtök, stb.
2014. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

sütőtök krémleves

megtöltve is finom

sütikbe, salátákba, turmixokba

2014. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább még csak sütőtökös édesseget ettem pl.: muffint, meg egyszer vendégségben a répatortához hasonlító tökös süti volt :)

Illetve Amerikában divat még a sütőtökös pite.

Meg anyum szokott csinálni sütőtökkrémlevest pirított fenyőmaggal

2014. nov. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Levesek sokféle módon, muffinba sárgarépával együtt nagyon finom (kis mézzel ) tökös-mákos rétes,kockára vágva, kis citromlével-cukorral húsok mellé köretnek is finom.

Nagyon kellemes íze lesz a tócsninak is egy kis reszelt sütőtökkel, kipróbáltam, igaz, mint, ahogy csicsókával is.

2014. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Krumplipüré sütőtökkel, nagyon finom.
2014. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy panyírban kisütni...
2014. nov. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy y al több lett :D
2014. nov. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!