Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a különbség a muszlin és a...

Mi a különbség a muszlin és a sifon között?

Figyelt kérdés
Azt találtam csak róla, hogy eredetileg természetes alapanyagúak, de ma már mindkettőből inkább a műszálasat lehet kapni. De tulajdonságukat tekintve mi a különbség?
2015. máj. 24. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Más a szövésük. Azonfelül a muszlin nagyon vékony, puha, átlátszó, a sifon pedig nem átlátszó.
2015. máj. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a muszlin sűrűbb szövésű, nehezebb hatású:

[link]


Eredetileg tényleg léteztek finomabb szövesű muszlinok is, ezeket sindonnak nevezték.


Itt közelebbről is megnézheted a muszlin szerkezetét, összetételét:

[link]


A chiffon/sifon pedig nagyon finom, vékony, átlátszó.

[link]


Egyébként eredetileg a muszlin csak pamutból készült, a chiffon pedig készülhetett pamutból, selyemből is. Mivel szinte teljesen átlátszó, általában a ruhák felső rétegéhez használták ma is, régen is, hogy egyfajta finom, jó esésű megjelenést adjon nekik. Blúz is készül belőle. Ha ruhához használják, több réteget is fel kell használni a készítéséhez, 3-4-5 réteg sem ritka.


Itt láthatod közelebbről a chiffon esését, ráncolódását, szerkezetét:

[link]

2015. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú, én eddig nagyon el voltam tévedve. :-)

Jól gondolom, hogy a sifon az organzához hasonlóan áttetsző? Csak az organza keményebb és nem olyan lágy esésű?

Van olyan anyag, ami a sifonhoz hasonlóan használható fel?

2015. máj. 25. 11:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen jól gondolod, átlátszóságban az organzához hasonló, de sokkal lágyabb esésű. Hát esetleg bizonyos zsorzsettek, kreppselymek is alkalmasak lehetnek.
2015. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. júl. 19. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!