Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Unom más után a takarítást,...

Unom más után a takarítást, ezt megtehetem?

Figyelt kérdés

Rá lehet szólni 1 felnőtt férfira hogy ne hagyja szét a ruháit és ne egyen ne morzsázzon a szobába számítógép előtt, ha igen takarítsa el maga után?

Csicskásnak érzem magam.

ő a férjem én a feleség vagyok.



2015. jún. 8. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván lehet és kell is erről beszélgetni.
2015. jún. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

elég baj, ha EZT MONDANI kell neki, és nem tudja magától- Ez ugyanis alapdolog lenne, hogy saját amga után mindenki elpakol, a ruhákat, a tányérokat/poharakat, nem morzsáz, vagy ha nem képes erre, akkor összeszedi maga után.


Szerintem elöször mondd el neki, hogy ezt elvárod töle, és utána meg, ha nem tartja magát ehhez, akkor a széhagyott cuccokat - ruha, kajamaradék, minden -megy egy nagy szemeteszsákba. Ha keresi idöbel, akkor megmutatod, hogy ott van minden, keresse ki, amire szüksége lenne.

2015. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk még az ötéves kisfiam is tudja, hogy enni csak az étkezőben lehet. A minap éppen a nagyi kedvenc szappanoperája ment, de a nagyi érezte, hogy a vércukra leesőfélben van. Kijött a szobájából, egy gyümölcsösjoghurtot meg egy kanalat tálcára tett, és indult volna vissza a szobájába, de a fiam megállította, hogy stop. A szobában nem eszünk, csak az étkezőben!!!
2015. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rászólhatsz. De egyáltalán nem biztos, hogy meg is teszi.

Mielőtt hozzá mentél, nem vetted észre, hogy a férjed nem a rendtartás mintaképe?

2015. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

azért ez az utolsó így elég sarkos, akkor csak ahhoz mehetünk feleségül, aki rendet tart?

arról nem beszélve, hogy ha valaha el is pakolt, idővelé ellustulhatott.

nálunk mindketten takarítunk, elsősorban az, aki többet van otthon az adott időszakban.

ti mindketten dolgoztok, esetleg egyikőtök sem?

mert amit a férjed csinál, az max. akkor elnézhető, ha ő dolgozik, azaz mindent ő teremt elő, te pedig otthon ülsz.

az én párom magától sepreget, felmos, mosogat, ha szabadnapos, furcsa is lenne, ha ő ki sem teszi a lábát, én meg arra mennék haza 8 óra munka + 2 óra utazás után, hogy még főzni meg takarítani kéne.

2015. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:32

Nem kizáró ok a házassághoz egy rendetlen pár. Csak éppen , akinek az ilyen viselkedés elviselése egyenlő a csicskázással, annak nem a legideálisabb .

2015. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

"mert amit a férjed csinál, az max. akkor elnézhető, ha ő dolgozik, azaz mindent ő teremt elő, te pedig otthon ülsz."


NEM, ez még így sem elnézhetö, az a legalapvetöbb dolog, hogy saját maga után mindenki elpakol, nem a másikra hagyja.


Ha a kérdezö nem dolgzik, hame otthon van (NEM ül!!!), akkor AZ elvárható töle, hogy normál szinten mosson, takarítson, fözzön, azaz a háztartást ellássa, DE AZ NEM, hogy a másik lustasága miatt legyen még több dolga!

2015. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

ez már szimpla kötekedés, semmi több.

"otthon ül" > ez egy mondás, nyilván nem azt jelenti, hogy reggel leül, és este feláll, közben semmit nem csinál. így szokták mondani azt, ha valaki otthon van, nincs ebben semmi durva vagy beszólás jellegű.

nem szeretem, ha valaki az élő fába is beleköt.


mások után elpakolni > ha a férj keményen gürizik egész nap, este hazaér, ő gondoskodik arról, hogy legyen mit enni, be legyenek fizetve a számlák, a gyereknek legyen új ruha, és hulla fáradtan a tévé előtt vacsorázik, mert kb. annyi szórakozása van egész nap, vagy a ruhája ott marad, ahol levette, én ebben az esetben nem lennék hárpia. mondom ezt nőként. ha te semmit nem vagy hajlandó elpakolni, akkor az a te dolgod.

fordított esetben, ha a férfi ÜLNE otthon, és a nő dolgozna, ugyanezt írnám, egy kicsit hadd engedje már el magát otthon az ember, napi 12-14-16 óra munka után ne kelljen már még otthon is pakolnia, ha maga után teszi, ha nem. a másiknak - HA otthon ÜL - ennyi igazán beleférhet. KOMPROMISSZUM!!!! Fontos dolog egy hosszú távú kapcsolatban.

Ha ennyit nem teszel meg érte, hazajön hullafáradtan, és még akkor is visítasz, hogy "tedd el a büdös zoknidat!", "ne morzsázz az ágyra", akkor sok sikert kívánok neked a továbbiakhoz.

Én sem szeretem, amikor zsíros kézzel fogja meg a távirányítót vagy vacsora közben laptopozik (szintén zsíros kézzel), sőt van, hogy csúnyán is nézek, de mivel hajnal 4-kor megy el otthonról, és este fél 8-ra ér haza, én nem várom el, hogy kint a konyhában egyen, és még a híreket, vagy a leveleit se tudja megnézni. mert utána zuhany, és már horkol is. egyébként, a gyereknevelésnél nyilván máshogy megy ez, ott igenis azt kell megtanítani, hogy az evés helye az étkező, de itt most nem erről írtam.


ezért kérdeztem a kérdezőt, hogy mindketten dolgoznak-e, mert teljesen más megvilágításba kerül az ügy, ha egyikük munkanélküli, mint ha mindketten dolgoznak, mégis csak az egyiknek kell takarítania. nagyon nem mindegy.


Egyébként kissé eltérek a témától, de pont az ilyen nőket szokták megcsalni, akik állandóan sipítoznak, vergődnek otthon, miután a férfi munka után meginna egy sört. Ha otthon mindig ez várja, meg hogy munka után folytatódjon otthon a munka, akkor előbb vagy utóbb más helyet fog keresni, ahol kedvességet, szép szavakat, mosolyt (és persze egyebet) kap.

Na lehet kötekedni, én lezártam a beszélgetést. :)

2015. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!