Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bejárónő vagy Takaritónő...

Bejárónő vagy Takaritónő ügyben milyen ötletek vannak?

Figyelt kérdés

Uj haz, most költözünk. Semmi nem kopott koszos hisz most épül. 5 szoba , nappali étkező, 1 nagy 2 kis fürdő ,4wc, háztartási es a garázs.

Három gyerek.

Az a keresem higy egy nem koszos uj haz tisztaságának fenntartása mennyi idő egy heten?

Olyanok írjanak akiknek van bejaronojuk. Vasalni kellene meg pluszban.

Köszönöm



2015. júl. 27. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

Jó sok pénzetek lehet :D Jó nem sajnálom tőletek, de némileg picit irigy vagyok :D


De egyébként ha minden tiszta akkor nem kell nagydobra verni a takarítást, ezt úgy célszerű hogy heti egyszer a kis szobákat le por törölni plusz felmosni, felporszívózni, a konyhát meg a vizes blokkokat naponta feltörölni picit átmosni és ennyi. Az ablakmosás elég 1-2 havonta csak szerintem 100% osan tisztán úgysem marad mert elég egy esős nap és ennyi. De ha mindennap csináltok egy kicsi valamit úgy 20-30 percig azzal bőven karban lehet tartani mindent. Ha annyira akartok bejárónőre költeni amire szerintem felesleges de nem szólok bele ti tudjátok, akkor ha igazán tapasztalt és jól dolgozik maximum 2 óra alatt az egész házat feltudja takarítani, port törölni, felmosni, porszívózni. Ha annyira akartok vasalást arra mennyiségtől független plusz időt rászán és ennyi.


Én takarítócégnél dolgozok egy vegyi gyár laboratóriumát egyenlőre vezető létemre én takarítom egyrészt azért mert csak egy takarítónő van oda felvéve másodállásba aki csak 2 hetente tud bejárni, másik hétre meg egyenlőre senki nem vállalja. A céggel napi 3 órára van leszerződve amibe benne van szemétszedés, söprés, portörlés 2 havonta ablakmosás abból 1 héten mindennap egy helységnél. Igazság szerint én férfi létere 2 óra alatt letudom és úgy kell ott csinálni mintha kórházban lennénk. Teljes tisztaságnak kell lennie. De ott mindig tiszta minden, nem koszolnak össze semmit, csak karban kell tartani, de ha egyszer normálisan megvan csinálva és vigyázva van a rendre akkor területnagyságtól függ hogy mennyi idő az alapvető dolgokat megcsinálni.

2015. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

3 fürdő + 4 wc + vasalás 5 emberre tuti nem fér bele heti 2 órába. 4-be is csak akkor ha kizárólag a gyűrődős cuccokat vasalja.

Sok minden befolyásolja, az a baj, tehát nehéz biztosat mondani. Gondolom van terasz is, ott is föl kell mosni, a heti dolgokhoz minden alkalommal hozzá jön valami extra pl egyik héten az ablakmosás, másik héten a könyvespolc lepakolása, harmadikon a hűtő, negyediken a spájz, ötödiken leszedni a függönyöket stb, ha ott van tuti el is mosogat mert hülyén néz ki ha nem (persze ha csak pár pohár van elöl ez nem sok idő).

Anyukámnak volt bejárónője évekig, 2 fürdő, 5 szoba, étkező, nappali, heti egy napot volt itt, egész nap. De egy idős nőci volt, fiatalabb lehet hogy hamarabb végez.

2015. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Az új ház is ugyanúgy koszolódik, mint a régi. Heti egy napot nyugodtan jöhet a bejárónő, ha sok a vasalás, meg kint is van munka, akár kétszer is. De nekem volt tisztaságmániás ismerősöm, hozzá heti 3x ment. A gyerekek nagy koszt csinálnak, persze ha nem dolgozol és szeretsz takarítani, megoldod egyedül is...

Amúgy én kis lakásban lakom, hozzám félévente jön 1-2 napot, de akkor teljes nagytakarítás van... A hetit megoldom.

2015. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendet raktok mielőtt a takarító jön, heti 5-6 óra. Attól függ mennyire vagytok bepakolva, mennyi a vasalni való, mennyire koszoltok. Időnkénti alaposabb nagytakarítások plusz idő. Én 25 évig takarítottam házaknál,minden ház más és sok mindentől függ hogy mennyi idő kell. Ha pl forgalmas helyen laktok sűrűben kell bizonyos dolgokat csinálni-ablkokat tisztítani- mintha egy zöld övezetben van a ház. Ha a "gyerek leejti a lekváros kenyeret és azzal megvárjátok a takarítónőt" akkor 10 óra kell majd. Tőletek is függ, mennyire vagytok igényesek. Mennyire piszkoltok és milyen minőségű munkát vártok el.

Én egy általad leírt házat ilyen családnál 5-6 órában megcsináltam, alaposan azzal, hogy beiktattam nagytakarításokat is ami mindég plusz időben ment. A nagytakarításoknál azért a háziak közül besegített valaki, pl bútorokat elhúzgálni meg hasonlók.

Arra figyelj, hogy megbízható, önálló legyen tudja magától is, hogy mi a dolga, fiatal legyen de legyen már tapasztalata, mozgékony, gyors, kézügyes, legyen ízlése. Máskülönben állandóan utána kell járnod. 6 óra két 10 perces kávé szünet, de ha csinálja adjon bele mindent. Mert el lehet "nyimnyámolni" a házi munkával és ha órabérre fizeted akkor érdeke, hogy húzza az időt. Kb egy hónap alkalmazkodási idő kell, hogy megszokja a házat és a család szokásait,igényeit- mit hová tesztek,tartotok,hogyan csináljátok stb.- ad meg ezt az időt de ha később sem tudja a dolgokat akkor nem megfelelő a személy.

2015. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Köszönöm.

Utolsó, énis ugy érzem heti egyszer 5-6 óra az ideális

Én "sajnos2 isztaság miániás vagyok, ami ugye 3 kicsi gyerek mellett ugy néz ki, hogy egéz álló nap pakolok és takaritok.

Szeretem is csinálni de a gyeekeken meg ezen kivül smemire nem jut időm.

A leejtett lekváros kenyér náluk ugy néz ki, hogy amig a kaja utána nyomokat el nem takaritom addig nincs kiszállás az etetőszékből :)

Vasalás sok van, mert hina nem gyüri a szárito én azt szeretem ha vasalva van :)

Nálunk sosincs szana szét semmi, pedig 1,5 évesek a gyerekek. Nem szeretem haa a férjem kupiba jön haza, de igy egész állo nap takaritok,pakolok...stb.

Amikor elalszanak napközben akkor is söszepakolom a játékokat, napi 5 ször porszivozok mosok fel, ahányszor esnek. Az étkezőben és a nappaliban egész nap van mit csinálni.

Emiatt kellene egy takaritonő mert ki tudjuk fizetni aszerencsére, és a férjem is látja hogy a napom ebből áll.

Nem birom a kupit:)

2015. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
és semmi képpen nemszeretném ha az uj ház a kárát venni hogy nem tudok teljesen karban tartani mindent, mert a gyerekek csak tavasszal mennek bölcsibe tehát addig oda lehet verni a kecónak rendesen, és nem azért csináltuk hogy lelakjuk. köszönöm mégegyszer.
2015. júl. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!