Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan érdemes berendezni a...

Hogyan érdemes berendezni a házat hogy a gyerek ne tudjon 2 perc alatt szét pakolni mindent?

Figyelt kérdés

Az odáig oké hogy az alsó szekrényekbe , fiókokba, nem pakolok törékeny vagy értékes dolgokat, sokszor van az hogy kihajigálja a törölközőket a ruhákat az alsó szekrényekből, felmászik az asztalra ledobál mindent.

Olyan zsúfoltnak tűnik így a ház hogy minden legfelülre kerül, egyedül még a szekrények teteje üres.

Esetleg másnál hogy van aki otthon takarít hogyan oldja meg?

Én csak akkor látok rendet ha minden polc üres pormentes.



2015. júl. 29. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Alsó polcra rakt a játékait, könyveit. Szokd meg a gyerek pakol.Ne tegyél törékenyeket olyan helyre amit elér.
2015. júl. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen az egyik szobában csak könyvek vannak ahol és előszeretettel imádja tépkedni és lehjigálni akármilyen passzosan rakom sorba ki veszi és utána jön a többi utána sorba.
2015. júl. 29. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Keménytáblájú, textil, fürdőkönyveket rakj csak még a polcára! Sok türelem kell, de ki kell védeni az Ő rossz szokásait. Hidd el fokozatosan leszokik róla.
2015. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálj egy területet Neki lezárni ahol csinálhatja a " balhéit ". Máshová egyenlőre ne engedd csak felügyelettel !Mennyi idós ? Fiú lány ?

Nekem 2 fiú. 1 lány unokám van. A fiúkkal nem volt ilyen gond , a lány pedig teljesen így csinál mint a Te gyerkőcöd.

2015. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
22 hónapos fiú.
2015. júl. 29. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom másfél év körüli lehet. Le fog szokni róla. Nálunk az asztalra addig mászott fel, amíg az ablakról le nem vettem a vitrázs függönyt, mert a rudat már rapityára törte (eddig volt érdekes neki az asztalfelmászás).

Kicsit átalakítottuk a házat :-) pont akkor költöztünk, amikor a nagy 1,5 éves volt, így tudtuk hogy mik az érzékeny pontjai. Az pakolós szekrények ajtajára tettünk gyerekzárat (100.-/db). Sehova nem tettem törékenyt, ill. asztalterítőt, ill.olyat amit leránthat. A párnákkal játszhat. A téphető könyveket a szekrény tetejére tettem, csak felügyelettel olvashatja, leporellókat adtam a térfelére. A nagyszekrénye alsó polcát (alját)üresen hagytam, mert imád bebújni.

A mi szobánk ajtaja csukva van előtte.

Mivel már eléri a kilincset, a férjem 90 fokot fordított a kilincseken, így nem tud bemenni nemkívánatos helyekre (WC,kamra,konyha,háló...).

Ha valaki jön hozzánk vagy azt gondolja, hogy nálunk a lakberendezéshez senki nem ért vagy azt hogy kisgyerekek vannak és megóvjuk a dolgainkat.

Bútorokat, falakat amortizálják rendesen - pedig figyelünk, rászólunk, büntetünk .... de mégis (2 és 3 éves fiúk anyukája).

2015. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

És nagyon vigyázni kell.


Most volt nemrég, hogy két gyerek egy IKEA fiókost kirámolás közben valahogy magára borított, az egyik talán meg is halt, vagy mi.

Aztán az ikea azóta úgy kell,hogy árulja a gyerekeknek való bútorait, hogy a falra lehessen erősíteni, hogy megelőzzék a baleseteket.


A gyerek veszélyes, nagyon vigyázni kell. El kell foglalni, hogy legyen mit csinálnia, hogy jöjjenek ötletei, hogy hova másszon föl, mit szedjen szét. Nem rosszaságból, csak kiváncsiságból.

2015. júl. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!