Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tisztítsam ki az ezer...

Mivel tisztítsam ki az ezer éves mosógépet?

Figyelt kérdés
A neten mindenhol mindent írnak. Ecet, citormsav...? Hova miből mennyit kéne raknom, milyen programot indítsak hány fokon hányszor, hogy hatásos legyen? Egyelőre durva sötét koszdarabok távoznak a gépből folyamatosan ha beindítom.

2015. szept. 17. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire durva, akkor lehet inkább szét kéne szedni kitakarítani.


Egyébként én ecettel szoktam, vagy lehet venni kifejezetten mosógép tisztító port, azzal is elégedett vagyok. Fel szoktam oldani a kellő mennyiségű vízben és teszek a mosószer, illetve az öblítő helyére is. Csak hogy biztosra menjek még egy labdányit is beledobok a dobba (ez így önmagában nyilván kicsit hangos). Főzőmosást szoktam indítani, ha mosógép takarítás a célom.

2015. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én vettem citromsavat, három dobozzal.

A mosógépet félig feltöltöttem forró vízzel (beleraktam a zuhanyfejet), majd két doboz cittomsavat feloldottam vízben és beleborítottam.

Becsuktam és éjszakára hagytam ázni.

Reggel kiszivattyuztam a vizet (elég undorító volt).

Ez után simán a dobba öntöttem a maradék doboz citromsavat, és a legforróbb programot kapcsoltam be.

Ez kiszedte a maradékot.

2015. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Koszos gépnél semmire nem mész az ecettel, az csak vízkő ellen jó. 10-15 dkg trisót önts a dobba, indíts el üresen egy 90 fokos programot (pazarlás, de időnként sajnos muszáj), ha még ez sem elég, akkor hipóval is mosd át. Így feljönnek a zsíros lerakódások, mosószermaradékok, ezután már lehet rendszeresen ecetezni is.
2015. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is a trisót javaslom ilyen esetre.
2015. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
trisó, 95 fokkal, aztán hypót 30 fokon. trisót 2 szer is megcsinálhatod. a hypó csak fertőtlenít, de így pusztulnak a gombák. vízkőre ecet vagy citromsav. citromsav lassabban, de kíméletesen old, a vízhőfok emeléssel gyorsul, és bármilyen töménységet csinálhatsz.
2015. szept. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hypo fertőtlenítési célzattal egy 90 fokos trisós főzőmosás után teljesen felesleges! Semmi nem éli túl azt a forró és lúgos közeget, amit egy 20 dekás trisós főzőmosás jelent!

És a hypo oxidáló hatása a gumi tömítéseknek sem tesz jót, elöregíti hamar őket!

2015. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ecet szódabikarbóna.

És legalább 1 éjjel ázzon. 1 l 20 % ecet, és kis víz, mert nem akarom hogy megegye a gumit.

Ha nagyon koszos szerelős ruhát is mosunk, utána mindig ecetes áztatás.

Hipót ecetet egyszerre nem szabad.

2016. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!