Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az ecet tönkreteszi a gumitömí...

Az ecet tönkreteszi a gumitömítést a csaptelepben?

Figyelt kérdés
A férjem ma ezzel állt elő, h. azért ment tönkre, mert ecettel takarítok. Ja, és szerinte az ecet nem vízkőoldó. Nem tisztán használom, hanem higítva, szórófejes spricnivel. Tényleg én tettem tönkre a csapot?

2015. okt. 8. 06:26
 1/9 electroman75 ***** válasza:
100%
Ne haragudj de a férjed 1 műszaki zseni.Menjen el oktatónak. A gumi tömítés a csapon BELÜL van! Hogy a fenébe menne bele az ecet? De ha nem hiszi el vegyen 1 darab gumit és rakja bele 1 pohár ecetbe és üljön mellé, várjon amíg feloldja. A tömítés inkább a sok felesleges tekergetéstől megy tönkre.
2015. okt. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem teszi tönkre,legfeljebb a króm bevonatott marhatja meg és csúnya lehet ha túl sokáig van rajta.(savas tehát vízkőoldó hatású)

De a gumihoz ez nem tud bejutni,..hisz akkor meg a nyomás alatt lévő víz meg itt meg ki tudna eleve jönni..... nemde bár?

Szóval nem te tetted tönkre.

2015. okt. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

oldja a vízkövet mint a legtöbb sav. a gumi tömítés kopik a használattól, alapból öregszik is, nem örök életű. a csapok belsejébe nem folyik bele, max a csap lengő részébe(forgatható csaptelep). de sztem ott sem okoz bajt, mi is így tisztítjuk.mond a férjednek vegyen szilikon gumi tömítést az sokkal tovább tart, és ezek amúgy sem gumik, hanem műanyagok már(csak gumis).

a vízkőoldó gyengített sósav, vagy foszforsav-as szerek) ami gyengébb, ezekkel is hasonló hatást érsz el. kérd meg a férjedet válasszon akkor melyik a jobb, ha nem válaszol maradj az ecetnél, vagy tartsa tisztán ő.a gumi tömítés amúgy is "filléres" áru.

erősebb savak meg megmarják a króm felületet és ocsmány lesz a csap.

de ilyen tisztítószerekben mindig van sav (még a citromsav is jó ecet helyett)

2015. okt. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A csapokat sem marja meg az ecet. Én évek óta minden krómozott felületet (edényeket is) azzal tisztítok és semmi bajuk.
2015. okt. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 8. 08:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kémiából nem egy zseni a férjed, és a vízkőoldásból megbukott, azért a gumitömítést ki tudta cserélni?
2015. okt. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
A gumit sem teszi tönkre és még csak bele sem tud menni takarításkor. Én volt amikor egy kludi kerámia csapbetétet szedtem ki és szét és kipucoltam belül is ecettel. Meg kívül is minden alkatrészt betettem fél napra ecetes vízbe egy vödörbe. Csillivilli volt. Az ecet és a savak vízkőoldó hatásúak, a bolti cuccokban is citromsav vagy ecetsav van ;) ezzel sincs gond. Amúgy ahogy más is írta - a gumitömítés a vizet zárja de belül ahol nyomás is van, ha oda bejutna folyadék ki is jutna, szóval ez felejtős. Ja meg a tömítések valóban nem évezredeket bírnak, szal nem te tetted tönkre, de ne morcizzál vele. Oks? :)
2015. okt. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ja nem is - a csaptelep részeit fél napig a betét részeit egy napig áztattam ecetes vízben, a gumikat is. No problemo :)
2015. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
1 hete tömény ecettel tisztítottam le a csapokat és csempét (higítva nem volt elég hatékony a dolog), rajta is hagytam kicsit. Azóta csöpög a zuhanycsapunk és mögötte kicsit beázik a fal. Én is az ecetre gyanakszom mert mást nem csináltam a csapokkal és pont akkor kezdődött a beázás.
2021. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!