Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép trisós takarítása...

Mosógép trisós takarítása nálatok hogy megy?

Figyelt kérdés

Mosógépem trisós tisztítása után vmi nem stimmel. kb. 30-35 dkg-ot tettem a mosószertartályba, és 90 fokon kimostam vele, majd öblítő programon átmostam. Utána kinyitottam a gép fedelét és a dobra vmi enyhén koszos fehér massza rakódott le. Gondoltam biztos nem volt elég az öblítés. Utána átmostam 90fokon kevés mosószerrel a gépet. És még mindig olyan! Arról nem beszélve, h az egész művelet előtt néhány havonta 1 liter ecettel

rendszeresen takarítottam a gépet,így a dob vakítóan csillogott az egész trisós-művelet előtt. nemtom mit csináljak.Így nem merem kimosni a ruháimat.Eddig semmi gondom nem volt, régen is használtam trisós takarítást,és minden rendben volt. Ráadásul ezzel a módszerrel többen is csinálják ezen.


2015. okt. 8. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell minden szart beleönteni a mosógépbe, mert kellemes kémiai reakciók jöhetnek létre. Bőven elég ha elindítasz egy üres mosást mosószer nélkül vagy Calgonnal.
2015. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

talán kicsit sok volt a trisó indokolatlanul.

a fehér massza lejön kézzel vagy nem? lehet, hogy a dobot megmattolta, akkor az idővel visszaáll. mossál vele törölközőt, munkásruhát, vagy hasonló nem kényes ruhát.

kevesebb trisóval szoktam átmosni.

2015. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudni kellene, hogy korrekt-e a szóhasználatod. Te egy szürke lerakódásról beszélsz. Onnan gondolod, hogy lerakódás, hogy feljön róla? Vagy csak a látványból. Hiszen a csillogó fényesből mattszürke lett.

Lehet, hogy egy kicsit túlzásba vitted a trisó mennyiségét, és egy kis esztétikai korrózió keletkezett a dobon. Máskor azért 10 dekánál sokkal többet ne tegyél bele.

2015. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A fehér(szürkés) massza könnyen lejön kézzel.megszáradt már, fehér por jellegű.

(és azért tettem bele ennyit,mert egy mosógép karbantartási oldalon ezt ajánlották,továbbá régen takarítottam már ki, továbbá régen is csináltam ezt és akkor gond nem volt,tehát nem érzem magam hibásnak)

Vagy átmosom a gépet 90fokon üresen vagy 90fokon ecettel.ennél jobbat nem tudok.ha kimosom a törölközőket meg attól félek belemossa ezt a koszos anyagot.

2015. okt. 9. 10:01
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a lerakódás jött fel, csak nem sikerült kiürülnie a vízzel.
2015. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valaki magyarázza már el nekem, hogy aki havonta ecettel mossa a gépét, és még pár havonta fél tonna trisóval is, az mit csinál szarul? Az ilyen emberek a gépbe székeslnek, vagy mi a búbánat?


Évente 1-2x bőven elég normális körülmények mellett kitisztítani a mosógépet, és akkor sem szabadna sokmindennek történnie lerakódások terén, ha normálisan használjátok.


Ahol havi szintű tisztításra van szükség a lerakódások vagy eltömődések miatt, ott vagy a gép hibás, vagy olyasmivel mostok, ami nem odavaló...

2015. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!