Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miben és mennyi ideig áztassam...

Miben és mennyi ideig áztassam a pólóimat, hogy eltűnjön a hónaljból az izzadságszag?

Figyelt kérdés
Gondoltam szódabikarbónára, ecetre. Ezek nem veszik ki a színüket ugye? Milyen arányban hígítsam és mennyi ideig ázzon benne a ruha? Kinek mi vált be?
2010. márc. 16. 08:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
47%
De ha gépben kimosod az nem veszi ki a szagot????Ki kéne hogy vegye,az enyémnek sincsen szaga ha ki mosta a gép.Mondjuk nekem este nap végén,levételkor sincsen semmi szaga.Vagy erősen sportolsz ezért?
2010. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

A szagot a sima mosószeres víznek is ki kellene pedig vennie...

Amivel nekem gondom szokott lenni, az az izzadásgátló okozta folt a ruhán (ahogy izzadok nap közben).

2010. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Mosószer és utána egy jó illatú öblítő. Általában beválik. De ha jól összeizzadod a pólóidat, akkor amíg az izzadságtól nedvesek, ne gyűrd bele őket a szennyesek közé, hanem tedd ki valahová szellőzni, száradni őket. Utána sokkal könnyebb eltüntetni belőlük a szagot.
2010. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
80%

gondolom nem a szaggal van gondod, hanem a folttal.

az engem is érdekelne, mivel jön ki az a sárga folt. domestosba nem merem tenni, mert roncsolja az anyagot.

bár a clorox állítólag nem roncsolja, de persze csak fehéreken alkalmazható.

2010. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sajnos én ilyen izzadós vagyok. :( Nem sportolok, és nem a folttal van a gond, hanem a szaggal.

Amikor leveszem, akkor is érződik, és hiába szellőztetem.

A mosószertől sem múlik el. :( 40 fokon mosom, mert ennyi van a címkén, és ha magasabb hőfokot választok, akkor eldeformálódnak a pólók.

Szóval továbbra is szívesen fogadom az ötleteket...

2010. márc. 16. 19:38
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is ilyen. :( Ráadásul a mosás annyit ér, hogy utána még rosszabb, mert még erősebb lesz, nem olyan rendes verejték szag, hanem mintha a mosószerrel és öblítővel keveredne, hülye szúrós. :(
2010. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem sok olyan pólóm van, amit kímélően kell mosni. Ezeket kézzel mosom egy lavorban, melegvíz, bele kézi mosószer, kicsit ázik, megsikálom ahol kell :) majd öblítő. Nem szokott gond lenni.

Viszont ha neked ilyen nagy problémát okoz az izzadás, keress fel egy orvost, lehet hormonális problémád van!

2010. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

OMG, nem, nincsen hormonális problémám, inkább áztatási tanácsra van szükségem. :)

Szóval a szódabikarbóna vagy az ecet kiszívja a színes pólók színét?

Mennyi ideig szabad áztatni? Akár egy éjszakán át is?

Köszi. ;)

2010. márc. 17. 06:19
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eset biztosan nem szívja ki a színét! Abban fixálják a színeket, tehát attól tuti nem lesz baja! Egy próbát megér.
2010. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
No végül kipróbáltam az ecetet. 3 órát ázott mosás előtt a póló, és lett eredménye. Sokkal kevésbé büdi a szaga, a színek pedig szépek maradtak. :)
2010. márc. 21. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!