Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miben és mennyi ideig áztassam...

Miben és mennyi ideig áztassam a pólóimat, hogy eltűnjön a hónaljból az izzadságszag?

Figyelt kérdés
Gondoltam szódabikarbónára, ecetre. Ezek nem veszik ki a színüket ugye? Milyen arányban hígítsam és mennyi ideig ázzon benne a ruha? Kinek mi vált be?
2010. márc. 16. 08:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az autó akkumulátorjából kiöntött folyadékával ecsettel átkenni,majd 24 óra után mosd ki és garantálom nem lesz ilyen problémád!
2010. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Idemásolok egy-két praktikusnak tűnő tanácsot, ami e-mailben kering a háziasszonyok körében:


"1.) Nem veszek drága mosóport. Gyógyszertárban nagy tételben lehet venni szódabikarbónát, a fehérekhez fele - fele arányban teszem a mosóporral. Ki kell tapasztalni az adagot, hiszen minden gép más. ESZMÉLETLENÜL FEHÉR LESZ!!!!!!!!! Ha kipróbáljátok, soha másképpen nem fogtok mosni. No és természetesen környezetbarát. Egyébként a háztartásban még egy csomó mindenhez - takarítás - lehet használni. 1 kg szódabikarbóna a gyógyszertárban 4oo ft. (most vettem)

2.) A színes és fehér ruhákhoz is használom, amikor a dobot lecsukom, hozzáöntök ecetet. Nem lesz ecetszagú a ruha.

4.) Nagyon - nagyon kevés folyékony flóraszeptet teszek csak a fehér ruhákhoz, a fertőtlenítés miatt.


5.) A folttisztításhoz a köv. használom: fehér ruhákhoz - egy kiürült pumpás adagolóba flóraszeptet és vizet keverek. Ráspriccelek a foltra. Ugyanez a konyhában is nagy segítség, pl konyhapult, vágódeszka fertőtlenítésére! A színes ruhákhoz - az olcsóbb mosószappant veszem és bedörgölöm a foltot. AMI a lényeg: VALÓBAN KIJÖN A FOLT! És nem veszed meg a drága folttisztítót, ami sokszor nem is szedi ki.


Ha kipróbáljátok ezeket, SOHA NEM FOGTOK MÁSKÉPPEN MOSNI! Láthatóan szebben lehet mosni, no és sokkal olcsóbban..::J) Hosszú idő után kezdtem használni és az ágytakarómat mostam ki először, komolyan nem hittem a szememnek. Vakítóan fehér volt! (fehér - kék - kevés drapp színű)

2010. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezek valóban hasznosak. Én pl. ecettel öblítek, és még a vízkő is eltűnt a mosógépből. :)

Csak mivel nekünk a legtöbb ruhánk színes, a szódabikarbónát nem annyira merem használni.

2010. márc. 22. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!