Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szabadulhatnek meg a...

Hogyan szabadulhatnek meg a szagatol?

Figyelt kérdés
Vasaroltunk masodkezbol egy utazoagyat, ami rettenetesen budos (regi, nagymama-szaga van, az a szuros, aporodott padlasszag). Kitettuk szellozni ket napot az erkelyre, megverte az eso is, aztan atmostam (amennyire tudtam, mert nem lehet az anyagot leszedni a vazrol) joillatu mososzerrel, de az se segitett.
2015. dec. 4. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Tisztítóba vidd el.Ha ott sem,dobd ki!
2015. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Tényleg csak egy ötlet: ha részben összecsukva befér egy autóba (lehajtott ülések mellett), akkor egy ózonos klíma-tisztítás talán segíthet. Az elvileg minden csírát, gombát, mikróbát, stb. megöl. És elvileg ezek okozzák az áporodott, büdös szagokat. Úgy tudom, hogy kb. 1/2-3/4 órás művelet és max. 3500-4000 Ft. Egyúttal az autó levegőjáratai is fertőtlenítődnek.


Persze, hogy a fekvőfelület vastagabb szivacs/anyag rétegeinek mélyére mennyire tud behatolni ez a kezelés azt nem tudom, de talán egy próbát megér.

2015. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Leginkább semennyire. Az ötlet nem rossz, de csak úgy lenne hatékony, ha közben folyamatosan nyomkodná valaki (vagy valami?) a szivacsot, anélkül legfeljebb csak a külső 1-2 centis rétegig hatolna be az ózon. Azzal meg nem sokat ér, főleg, ha össze is csukja.


Ennél már az is hatékonyabb, ha domestosos vízzel átitatod az egészet, hogy tocsogjon tőle, és egy fél órát járkálsz rajta gumicsizmában. Aztán már csak meg kell várni, hogy kiszáradjon.

2015. dec. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
#3 Nem rossz ötlet, tényleg! Szerintem viszont a nyarat érdemes megvárni vele a bepenészedés elkerülése végett.
2015. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hat eladtam. :) nem vartunk semmit.
2015. dec. 23. 07:44
 6/6 anonim válasza:
:)
2015. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!