Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdös a ruha kímélő...

Miért büdös a ruha kímélő mosás után?

Figyelt kérdés
A gondom az (elnezest az ekezetek hianyaert), hogy mar tobb mosas ota megfigyeltem, hogy 1-2 puloverem honaljszagu marad a kimelo 30 fokos 45 perces vagy 15 perces mosas utan. Eddig soha ilyet nem tapasztaltam.. Miutan 1-2 nap utan az oblito illata kimegy belole (ez se szokott ilyen hamar, regebben hetekig lehetett erezni), akkor lehet erezni. Mintha nem jutna eleg folyekony mososzer es oblito a ruhakra.. A farmeros-zoknis 45 fokos 1:45 perces mosas kicsit jobb, de az se az igazi.. A kenyesebb pulcsijaimat pedig nem moshatom 40 fokon majd 2 orat, mert tonkremennek, azoknak a 15 vagy 45 perces (attol fugg, hogy milyen) mosasnak is boven elegnek kell lennie. Evtizedekig kezzel mostak az emberek (es meg negyed orat sem hiszem, hogy lotykoltek), tehat nehogy mar egy gepi mosas utan budos maradjon a ruha.. Fel eve van ez a mosogep, egy Whirlpoor awe felultoltos. Ezelott nem volt ilyen, vagy csak en nem vettem eszre.. Kimelo mosashoz Dreftet hasznalok es Silan oblitot. Anyukam evek ota 15 percig mossa 30 fokon a kenyesebb ruhakat szinten ezekkel, sose volt nala ilyen.. Mitol lehet? Valami a mosogepben rossz?

2015. dec. 8. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

15 perces mosást sose használok.

30 fokon mosom a kényesebb darabokat, rövidített programon, de az is 1 óra.

Nem az öblítő hiányától lesz büdös. Mert ha semmi öblítőt nem raknál bele, akkor is normális, tiszta illatúnak kéne lennie.

Szerintem a 15 perc lehet nagyon kevés.

Arra is figyelj oda, hogy hogyan szárítod. Attól be tud büdösödni, ha nem szárad meg rendesen.

Vastagabb nadrágot, pulóvert a radiátorra vagy a radiátor közelébe szoktam tenni. Nem a fürdőbe teregetek, mert az kis helyiség. Hanem a szobában állítom fel a szárítót. És úgy rakom rá a ruhákat, hogy ne érjenek egymáshoz. Forgatom őket.

2015. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem akkor maradtak büdösek, amikor teletömtem a mosógépet. Már csak félig rakom, azóta illatosak.
2015. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálam is azóta illatosak a ruhák, amióta nem tömöm meg :)
2015. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Az a baj, hogy ezek a pulcsik nem birjak az 1 ora mosast sem. Van, amelyikben van gyapju, vagy angora, vagy pl. bor berakas. Kinyulnak, szetfoszlsnak. Az egyik pl. mar a 30 fokos 45 percestol is elkezdte iszonyat mertekben hullatni a szoszeit, fel orat takaritottam utana a mosogepet. De amugy 45 perc utan is budos.. Meg ezek rajtam vannak egyszer, effektiv nem koszosak, es megos honalj/deo szagu marad.. Sose fogom ezt erteni, Anyunal mondom, ilyen problema sosincs. Sztem egyszeruen sz@r ez a mosogep. Na meg a fura, hogy elotte ez nem volt, vagy csak nem vettem eszre.

Elso: a szaritasra nagyon figyelek, de mondom, nem poshadt vagy ilyesmi szagu (ami valoban lehet a helytelen szaritastol), hanem siman nem jon ki belole a budos. Mintha nem mosodott volna rendesen ki. Ez azert is fura, mert sokan oblitot se hasznalnak, mar csak a mososzert is tisztanak kene lennie..

2015. dec. 8. 16:25
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
A kímélő mosás nagyon finoman mozgatja csak a ruhát, nem megy át rajta olyan erővel a víz, ami kimosná belőle a szagokat. A kézi mosás ennél erősebb, mert ott azért megnyomkodod rendesen a hónaljánál. Ne kímélőre rakd, az teljesen felesleges, hanem normál pamut mosásra tedd be 30 fokra, gyapjúhoz való mosószerrel. A kímélő mosás a nagyon finom anyagoknak (csipke, tüll) való, amik elszakadhatnak az erősebb mozgatástól.
2015. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kimelo 30 fokos 45 percestol is budosek maradtak, meg attol nyulnak, tonkremennek, foszlanak. 1 orara plane nem merem ezeket aztatni, es a gyapju program is 1 oras. Ezert ordogi kor.. :( vagy tonkremennek, vagy koszosak maradnak? A kornyezetemben mindenki 15-30 percet mossa az ilyen ruhait 30 fokon, megsincs ez.
2015. dec. 9. 09:08
 7/13 A kérdező kommentje:

[link]

Kb. az en gepemnek is ez a programja, annyi kulonbseggel, hogy nalam a gyors mosas 15 perc, nem 30 perc. Itt is azt irja, hogy a kenyes, 1x 1x hordott ruhakat vagy a gyorsba, vagy a kimelobe kell tenni. Na nekem mindketto utan budos marad, a kimelo 45 percetol meg tonkre is megy egy-egy kenyesebb pulcsi. :(

2015. dec. 9. 09:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor a mosógéppel van a gond. Attól hogy whirlpool, még nem biztos, hogy jó.
2015. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálam a teljes mosás öblítéssel együtt 1 óra 40 perc.


A kényesebb ruhákat tedd bele egy párnahuzatba, ha félsz hogy tönkremennek.

2015. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor marad a kézi mosás, és jó erősen megnyomkodod a hónaljánál. Amúgy valószínűleg a ruhák minőségével lehet a gond, ha ennyire nem bírják a gépi mosást.
2015. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!