Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A férfiak nem vasalnak?

A férfiak nem vasalnak?

Figyelt kérdés

Az én uram szereti a házimunkát, mosni szeret, néha fel is mos.


De, vasalni nem vasal és nem is lehet rávenni, hogy vasaljon.



2016. jan. 10. 08:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
De igen. Én is vasalok és a fiam is. Különköltözéséig a fiam szinte semmi házimunkát nem végzett. Kénytelen volt megtanulni inget vasalni, Sikerült. Lehet, hogy meglep, de én varrok és stoppolok, kijavítom a lyukas perzsaszőnyeg hibáit és takarítógéppel tisztítom a szőnyegeket. Ha kikopott egy ing nyaka, kifejtem, megfordítom és visszavarrom. Igaz, én már olyan öreg vagyok, hogy mindezt eltanultam anyámtól meg az anyósomtól, mert az ötvenes-hatvanas években még éltek a klasszikus háztartási javítások.
2016. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én férjem egyszer vasalt, de mikor felöltözött úgy nézett ki, mint akit a kutyaszájából húztak ki. Nagyon béna szegény, meg nem is elég precíz ehhez, "jó az" a deszkán, mikor meg felveszi... pedig szívesen vasalna, de jobban járok, ha nem hagyom neki. Amíg én kivasalok normálisan, addig mindig valami olyat csinál, amire képes is.

De pl. apám az tud vasalni. Nem kifejezetten házimunka szerető típus, viszont nagyon precíz, így ha rá van kényszerítve, akkor nagyon szépen kivasalja az ingjét pl.

2016. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Yusekov válasza:
Mindenkinek el kell döntenie hogy hogyan akar kinézni és mennyire fotos neki az élére vasalt ruha. Én férfi vagyok 37, nyilván nem szeretek vasalni de szoktam, tudok is mert szeretek inget hordani. Olyan normális ing pedig nem nagyon van ami vasalás nélkül is elfogadhatóan néz ki - vagy ráveszel egy pulóvert és akkor kit édekel... a nadrágok is így vannak ezzel, továbbá egészen máshogy néz ki egy kivasalt és utólag kicsit összegyűrt ruha mint egy soha ki sem vasalt ruha. De ezt az aki nem vasal, nem tudja, honnan tudná. De ezzel sincsen semmi baj. A legtöbb szövet ruha sajnos vasalás nélkül nem szép. Teregetéskor is lehet úgy tenni a ruhát hogy saját súlyától valamennyire kisimuljon mire megszárad. Azonban aki vasal, vegyen egy normális gőzálomás-vasalót aminek külön van a tartály része. ISTENI ! álom egy ilyennel vasalni, majd' kiüti a szemedet olyan erővel nyomja ki a gőzt és sokkal könnyebb vele dolgozni. Az olcsó, elöl-felül töltós olcsób vasalók fabatkát sem érnek és kb 1 évet bírnak. Ja és még egy tipp: csak desztillált vizet használj a vasalódba. Nem fog elvízkövesedni és tönkremenni.
2016. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én meg roppant mód utálom az inget, itthon dolgozom.

Ha megyek valahova, akkor is farmer (esetleg vászonnadrág), kapucnis pulcsi kombónál nincs igényem többre.

2016. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nalunk legalabb 15 eve mindig egy no vasal havi 1 alkalommal. abroszok, agynemuk ha kell nehany ing, vagy vasalast igenylo darab. amig a ferjem egyenruhat viselt akkor kethetente vasalt es azokat is. szepen vasal es az ar se borzaszto. a ferjem tud vasalni de nincs ra szukseg. minden hazimunkat meg tud csinalni.
2016. febr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!