Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mennyi időt töltötök egy...

Ti mennyi időt töltötök egy nap, illetve egy héten házimunkával?

Figyelt kérdés
Mi ketten élünk egy családi házban a párommal, még nincs gyermekünk. Én napi 8 órát dolgozom, ő gyakran 16 órázik. Érdekelne, hogy ti mennyit takarítotok, főztök, mostok, nagytakarítotok (ablakok, vagy komolyabb sikálás:) stb stb.), és kb. este hányra végeztek vele? Mindenféle szituáció és helyzet érdekel, nem csak az aki ugyanilyen felállásban él, mint mi. A kérdsésem egyébként főként azért tettem fel,mert én személy szerint úgy érzem, hogy akármennyit takarítok, mosogatok, söprök, porszívózok, felmosom, az állatokat ellátom (egy kutya, egy macska és egy nyuszi), mosok, vasalok, teregetek, hajtogatom a ruhákat, még sincs elég nagy rend, amit szeretnék, sőt kifejezetten káosznak érzem sokszor a házunkat. És akkor a kertről ne is beszéljünk. Nagyon várom a tanácsokat, tapasztalatokat, mert el sem tudom képzelni, hogy mások ezt hogyan tudják igazán menedzselni. Látok olyan példákat is (főként ez riaszt el), hogy az illetőnek több gyereke is van, és ugyanúgy dolgozik mint én, mégis mindig rend van a házukban, a gyerekeket is ellátja, saját magára is van ideje torna, fodrász stb. A párom is besegít az alapvető házimunkákban, tőle többet nem várok el,mert rengeteget dolgozik. Nektek mi a véleményetek, ti hogyan csináljátok? Lány vagyok, 26 éves, közgazdász
2016. febr. 11. 08:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

De az hogy lehet popsi törlőőő, ha Domestosos :)) brrr

Nálam is pont ez a helyzet én sem tudok rendet tartani, pedig nagyon vágyom rá és mindennap porszívózok, mindennap lepakolom a konyhapultot, szerintem ez sem normális.

Takarítónő, nincs más megoldás, akinek mindenre van ideje, sőt torna, munka, gyerek, fodrász, annak takarítónője van, hidd el, csak tagadja..

Megnézem ezt a flyhomét :(

2016. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, a domestosos hozzászóló válaszából (amit ezúton is köszönök) rájöttem, hogy popsitörlőt itat át Domestossal, és úgy használja. Jó ötlet!

Azért volt bizarr, mert azt hittem, gyárilag van ferőtlenítőzve. :))

2016. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
És szerintetek mennyire éri meg egy héten egyszer takarítónőt hívni? Én szerintem nem nagyon, mert nálunk is úgy van, hogy van gyönyörű rend, másnapra megint full káosz van:) Jó, mióta nyitottam ezt a topicot egyébként kipróbáltam, amit javasoltatok, pl. hogy ne hagyjam felgyülemleni a mosogatnivalót, ez hasznos, és kivitelezhető. Illetve most már én is úgy csinálom, hogy amikor használom a fürdőszobát, közben takarítom is.
2016. febr. 15. 11:46
 14/18 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire éri meg? ööööööö te vagy a közgazdász :)


Szerintem megéri, ha gazdaságilag ugyan fogalmam sincs, de a feelinget tekintve igen igen, igen!

Képzeld el, hogy fáradtan hazaérsz és csillog-villog, friss illatú az egész ház! hmmmmmm, iiiiiiigeeeen!

Ő is be tudja illeszteni az aktuális heti takarításába a plusz 1 ablak mosást, következő héten, a másikat, utána az ajtókat, stb.

A "darabold föl a mamutot" "coachingos" javaslat nemcsak az irodában működik, otthon is.

És amíg friss a kapcsolat, addig érdemes bevezetni bizonyos rendszert (takarító, ki nyírja a füvet, ki takarítja a nyunyut, stb.), mert utána....

Sok sikert!

2016. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Háát....igazából gondoltam rá, mert az anyagi vonzata nem zavar. Igazából ezért nyitottam ezt a topicot, hogy Ti hogy tudjátok megoldani a takarítást, és őszintén szólva reméltem, hogy előkerül a takarítónő kérdése is. Mert én lehet, hogy erre alkalmatlan vagyok, viszont csak rendben tudom elképzelni a házunkat, képtelen vagyok kupiban gondolkodni, működni. Egyébként mióta írtátok a tanácsokat sokkal nagyobb rend van a házban, felszámoltam néhány "hot spotot" (Fly Lady-ből vettem ezt a kifejezést). De azért lehet hogy inkább fogadok egy héten egyszer egy takinénit, hátha leegyszerűsödik az életem.
2016. febr. 16. 14:27
 16/18 anonim ***** válasza:

Na most már tényleg megnézem Fly Ladyt, mert nálam csak hot spotok vannak ( jó némi túlzással :) épp ma említettem egy kolléganőmnek, hogy ez már tuti a XXI.század, ha takarillás "aplikációkkal" tudjuk csak uralni a káoszt :)

Takarítónőt támogatom, tudom, hogy nem itt kéne üldögélnem, és kevesebb lenne a hot spot, de elfáradtam a mh-en és csak relaxálok picit.

2016. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Üdvözletemet küldöm a rendből! :) Valami csoda folytán tudom tartani a rendet. Talán a is segít, hogy lefenyítettem az uramat, ha még egyszer szétdobálja a ruháit, telepakolja a vízszintes felületeket, nem törli le az asztalt maga után, morzsázik és dohányzik, akkor vége elköltözöm, mert nem vagyok takarítónő, házicseléd, illetve néger kisinas sem. Ez most tudom, hogy full hárpia szöveg, de kit érdekel? Működik. Sok sok sok cseszegetés, és végre kitart a rend, sőt még segít is a rendrakásban. A Fly Ladyt pedig megmutattam neki, ő is segít felszámolni a "hot spot"-okat, cserébe én....szóval megállapodtunk valamiben, ami neki is megéri:))) Utolsó válaszoló: Én is pont ezt mondtam a hálószobánkra, hogy ez a egész EGY NAGY HOT SPOT:) De már sokkal jobb a helyzet. Igazából az nagyon sokat segített, aki azt tanácsolta, hogy ne hagyjam összegyűlni a mosatlant, igen ez valóban működik!
2016. febr. 19. 08:14
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát én rohadt lusta vagyok, de ha hirtelen jönne valaki, akkor kb 40 perc alatt tűrhető rendet tudnék csinálni. Egy kutya, egy macska, két felnőtt és garzonlakás: hétközben egyszer porszívózok, kétnaponta főzök, a párom mindennap mosogat. Hétvégente kb 2 órányi közös takarítás és rendrakás, ebben a WCtől a tükrökig minden benne van, pl mosás, ágyhúzás. Ha kiborul valami, rögtön feltakarítjuk, az asztalt minden este letöröljük, az állatokat minden nap ellátjuk. Ennyit csinálunk,meg azért nem dobáljuk szét a dolgokat napközben. Ha fontos vendéget várunk, akkor még egy-két óra plusz pakolás van előtte.
2016. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!