Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi szemét gyűlik össze...

Mennyi szemét gyűlik össze nálatok?

Figyelt kérdés
Lakótelepi kis lakásban lakunk, 2 felnőtt és egy pici gyerek. A szelektív szemetet nagyrészt külön gyűjtjük, de így is összejön minden nap egy szatyor szemét. Ez nekem nagyon soknak tűnik. Nálatok is így van?

2016. febr. 13. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez nagyon egyéni életvitel és a szeméttel való törődés dolga. Aki sok csomagolt élelmiszert, egyszer használatos holmikat használ, aki nem gyűri össze a dobozokat, nem teszi egymásba az egymásban elférőket, annál simán lehet az, amit leírsz. Az én feleségem jellegzetesen ilyen szemetelős, eldobós fajta, aki pl. a kisebb dobozt nem teszi be a nagyobba és a kiürült pillepalackot sem tapossa laposra és a használt papírzsebkendőt sem húzza le a wc-n. Amikor naponta leviszem a műanyag szemeteszsákot, akkor rátehénkedem és összenyomom kb. 1/5 térfogatra és a zsákban még akkor is rengeteg levegő marad. Én persze szarrágónak vagyok titulálva, amikor a kiürültnek nyilvánított fogkrémes tubusból még 1 hétig meg tudok "élni", mivel a fogkefe nyelével elegendő fogkrémet tudok kipréselni.
2016. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én napi szintre nem tudom lebontani.120 literes kukánk van,hetente viszik.Ált.tele van,de nem púposan,kényelmesen lecsukható.A pet palack és újságpapír nincs benne.A felállás ugyanaz mint nálatok a lányunk 7 áves és családi házban lakunk.
2016. febr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Családi ház, 2 fô, a 80 literes kuka a heti 1 ürítèsnèl ritkán van tele. Szelektívet (120 literes) havi 1 alkalommal viszik az tele van (mindent préselünk). Zöldet komposztáljuk. Ègetni semmit sem égetünk.
2016. febr. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én is elég soknak tartom a szemetet, pedig nem kész kajákon élünk..
2016. febr. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Családi ház,2 felnőtt, 2 gyerek, 80L-es kuka, általában 1/3-ig, néha félig, évente pár alkalommal tele.
2016. febr. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor ideköltöztünk, 3 felnőtt (ebből csak 2 volt ide bejelentve), akkor 25 l-es fekete zsákot fizettünk hetente, és elég volt.

Utána előírták, hogy ahol 2 fő lakik, ott 50 l-es zsákot kell fizetni, akkor már az is tele lett.

Utána bejelentkezett a 3. fő is, aki itt lakott, akkor már 80 l-es kuka kellett, és az is tele lett.

Két év után jött egy vállalkozó, az 120 literes kukát adott, és azt is sikerült telepakolni, általában a fedele is alig csukódott rá.

Fél éve szelektív kukánk is van, azóta a 120 l-esre rá lehet csukni a fedelét, plusz havonta egyszer megtelik a szelektív.

2016. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyedül élek a macskámmal, heti 2 szemetes zsákot használok el, de a nagyrésze macskaalom a cuccnak, meg macskakaja konzerv. Plusz egy szatyor szelektív
2016. febr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi is szelektíven gyűjtjük a szemetet, plusz komposzt is van. A kukába csak a pelenkák, fogkefék, szivacsok,rágógumi csomagolása és a nyers hússal szennyezett csomagolás kerül.

Heti kb 50 pelus mínusz amit moshatóval helyettesítettünk. A fekete kuka még negyedéig sincs általában. Egyszer nagy melegben csak moshatóztunk, és üres volt a kuka!

2016. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hell-ikon ***** válasza:

Családi ház, 2 fő + 2 kutya, 1 macska, + műhely.

Szelektív gyűjtés, a szerves hulladékot komposztáljuk.

A kommunális 110 literes kuka kb. 2-4 hetente telik meg, a szelektíves 120 literes zsák pedig 4-6 hetente. A kommunális szemetet hetente, a szelektívet 2 hetente szállítják el, de én csak akkor teszem ki őket, ha tele, vagy közel tele állapotban vannak, ezért tudom csak így megadni, hogy mennyi gyűlik össze adott idő alatt.

2016. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és a hasznos tanácsokat is!
2016. febr. 16. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!