Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi szemét gyűlik össze...

Mennyi szemét gyűlik össze nálatok egy hét alatt? Nálunk szerintem rengeteg.

Figyelt kérdés
Hárman élünk családi házban. Szerintem rengeteg a szemetünk, pedig amit lehet, igyekszünk összezsugorítva kidobni. Igaz, kisfiunk pelenkás, ez is jelentős mennyiség, de azért mégis sok 5-6 60 literes zsák hetente, nem? Vagy másnál is ennyi?

2011. okt. 30. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hetente egyszer van szemétszállítás. Ketten élünk egy családi házban. Hetente a 120 literes szemetest maximum félig töltjük meg (szerencsére így jár kedvezmény a díjból). Igaz amit lehet, azt szelektíven gyűjtjük (műanyag, papír, fém, üveg), a konyhai hulladék egy részét pedig a kert végén található komposztálóba tesszük. Tényleg csak az kerül a szemetesbe, amivel nem tudunk mit kezdeni.
2011. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi szintén családi ház, két szülő, és a két gyermekünk pelenkás. Hetente a kuka félig, vagy annyira se telik meg. Mondjuk amit lehet a szelektívbe viszünk, és komposztáljuk a növényi szemetet..
2011. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 felnőtt, 2 gyerek, családi ház.

Hetente a 120 literes kuka kb. 2/3-ig telik meg, plusz egy 60 literes zsák műanyagflakon.

Nyáron még két hetente 6-8 zsáknyi zöldhulladék (gyomok, levágott fű).

2011. okt. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5-6 zsák az rengeteg. Mi ketten élünk, egy, maximum két zsák telik meg hetente.

Mondjuk én odafigyelek, hogy minél kevesebb szemetet termeljek, fontosnak tartom a környezet védelmét. Érdemes megfigyelni, miből fogy nagyon sok, és azt máshogy megoldani. Például egy időben vettem kis poharas joghurtokat, fóliázott felvágottakat, de most már inkább nagy kiszerelésben veszek mindent.

2011. okt. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az tényleg sok.

Nálunk kétszer van egy héten szemétszállítás. 3-4 nap alatt épphogy megtelik a konyhai szemetes. Nem tudom pontosan mekkora, talán 25-30 literes zsák megy bele.

A kinti kukánk 70 literes, így általában félig se szokott lenni. Ha annyira kevés a szemét, akkor inkább ki se rakom a kukát. De ettől függetlenül ugyan annyit kell fizetnünk, mint aki heti kétszer púposra pakolva rakja ki.

2011. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!