Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdös van az albérlő szobájába...

Büdös van az albérlő szobájában. Megéri ezzel foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Az egyik szoba ki van adva albérlőnek.

Mindig rossz levegő van ott. Tegnap szép idő volt és sokat szellőztettem ott (most nincs itt a lány). Ma bemegyek és megint rossz a levegő bent. Ez gondolom nem normális. Mitől lehet büdös? Érdemes ezzel bosstantani magam, vagy majd miután kikoltozott kipoucoljuk a szobát és megszűnik a szag?

Tulajdonképpen az zavar, hogy az ágyba, szőnyegbe beleivódik a szag. (mondjuk, erről azt hiszem már lecsúsztam)


A szobában szokta fújós dezodorozni magát, azt hiszem nem nagyon szellőztet, és vagy kéthavonta ha eszébe jut kiporszívózni.

Én szoktam helyette csinálni, de ezt is csak azért mert sajnálom a szőnyeget, ami valamikor még fehér volt. (most foltos, meg meglátszik rajta az útvonal amit használ.)


Az ágyán a lepedő végig sem ér, a retkes lábával összekeni.


Szóval, szórakozzak olyannal hogy beszórom szódabikarbónával a szőnyeget, hátha vesz el a szagból, vagy halottnak a csók?


Tisztító megoldja? Mennyibe kerül? Pici szobába való szőnyeg...



2016. febr. 18. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Hacsak nem vagy nyudgijas venasszony, hagyd a fenebe, sose jarj a szobajaban, ha a kozos terekben nem zavar, ne csesztesd. Elvileg kertel kauciot, kikoltozeskor szepen levonsz belole nagytakaritas meg rongalas cimen es kesz.
2016. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen egyszerű. Ő rokon, akit ideevett a fene, ingyen.
2016. febr. 18. 13:45
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Azért egy rokonra rá lehet szólni, hogy ügyeljen a tisztaságra és szellőztessen.

Vele valamivel bizalmasabb kell hogy legyen a viszony, mint egy vadidegennel.

2016. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Most akkor az "egyik szoba ki van adva albérlőnek" vagy egy rokon lakik ott ingyen?

Nem mindegy...

2016. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Takarítás kategóriában ez a lényeg?? Jó hogy nem az időjárásról írtok....
2016. febr. 19. 15:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igenis lényeges. Ha albérlőnek adtad ki a szobát, akkor nem kéne bejárkálnod és pakolászni nála.

Ha rokonnak teszel szívessêget mert befogadtad akkor azt csinàlsz amit akarsz. Talán így érthető lesz.

2016. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem mindegy persze, szerintem sem. Ha rokon és ingyen van ott, akkor igenis, hogy ne te takaríts utána, hanem csinálja meg! Szerintem, de persze te tudod.

A szódabikarbóna egyébként jó ötlet. Illetve, amit írtak, hogy bizalmasabb viszony, azért egy-két szabályt letisztáznék vele..:)

2016. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen mindegy, hogy rokon vagy nem rokon, akkor se legyen bűz a szobájában, ami az te házadban van!!!!

Ki kell vele takaríttatni, vagy, ha ezt nem vállalja, akkor tedd meg helyette te, mert csak te jársz rosszabbul, hogy a saját házadat hálátlanul leamortizálja, ha meg nem tetszik neki, kalap-kabát!

2016. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 axonbite ***** válasza:
67%
Szerintem pedig a tulajdonos előzetes egyeztetés után mehet csak be abba az ingatlanba, szobába mivel az albérlő ha rendesen fizet részben tulajdonosi jogokat is bérel. Mivel itt befogadott rokonról van szó bizony a rokonnak alkalmazkodnia kell a befogadókhoz azok elvárásaikhoz. Én az önhelyében felhívnám a figyelmét az illetőnek ha képtelen rendet tartani vegyen ki havi 60--80x + rezsiért albérletet vagy ha nem akar ennyit fizetni becsülje meg az ingyen lakhatás lehetőségét és takarítson, szellőztessen rendszeresen.
2016. márc. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Biztos én gondolom rosszul, de, ha beengedek valakit a házamba, a saját ingatlanomba, akkor miért engedjem meg bárkinek, hogy tönkretegye? Azért mert fizet x összeget? Ezért feljogosítva érezheti magát arra, hogy kárt okozzon?
2016. márc. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!