Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Befőttes üveg tetejét hogy...

Befőttes üveg tetejét hogy szoktátok meglazítani?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy a tető se sérüljön, mert jövőre is kell még az.

Azon kívül, hogy nagy barom erővel nekiugrani.


2016. ápr. 10. 07:38
 1/9 anonim válasza:

Mivel nagy esélyel a vákum miatt szorult rá.

Egy kanál szárát ,vagy villa szárát stb. a tetö es a üveg közé illesztve, kicsit befeszitve levegőt engedsz bele.

2016. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kanállal kicsit megemelem a kupakot, utána könnyedén lecsavarhatom.
2016. ápr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akkora tétel egy kupak, hogy sajnáljam, ha nem sikerül épségben leszedni. Ha nagyon szorul, felfeszítem egy villa nyelével csak annyira, hogy kiengedjen a vákuum, így még használható marad olyan dolgokhoz, amikhez nem kell tökéletesen légmentesen zárnia.
2016. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Befőttes üveg nyitó műanyag 2 betétes

- 63 mm, 82 mm, 89 mm és 100 mm-es befőttes üveg tető nyitására, zárására alkalmas

- Befőzéskor szoros zárást biztosíthatunk, lekvár, jam , befőtt, savanyúság, zöldségek eltevésekor"

Ezt gondoltam a linkben.

2016. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rá szoktam ütni a tenyerem élével, és utána könnyen nyitható
2016. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ilyen műanyag bontóm van, de az a gond vele, hogy a kör két végpontjánál (a nyelek tövében) benyomja a tető szélét, és ott a felső oldal már nem zár.

Viszont lehet, hogy ebben a betét úgy fordítható, hogy ne deformálódjon a fedő. Majd valami műanyagos boltban megnézem konkrétan, köszönöm.


Mostanában egy bizonyos kést használunk a vákuum megszüntetésére, aminek olyan a formája, hogy odafigyelve nem okoz kárt, de hát nem csak én bontok befőttet, lekvárt és leveszöldséget.

Évente legalább 200 üveggel van elrakva, azért nem lenne olyan olcsó mindre új tetőt venni. De nem is a tető ára a fő probléma, hanem ha nem vesszük észre a rossz tetőt rácsavaráskor, akkor megromlik egy üveg cucc. Ez elő szokott fordulni, ezért is írtam ki a kérdést.

2016. ápr. 11. 16:01
 8/9 anonim válasza:
Könyökkel egy jó nagyot rávágsz és utána könnyen lecsavarhatod. Mi mindig így csináljuk :)
2016. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, legközelebb kipróbálom. :)
2016. máj. 4. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!