Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép: tabletta, vagy...

Mosogatógép: tabletta, vagy folyékony?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve megvan a mosogatógépem. Eddig csak Finish tablettát vettem, mikor mit. Most legutóbb ezt a Quantum max-ot ( [link] ). De ezzel sem mindig szépek az edények. Pedig Finish öblítő van benne, és nem rövid programon mosogatok. Eco, ami 2,5 óra, igaz, csak 10 l vizet használ. Tegnap a legerősebb programra tettem (16 l vizet használ ehhez), és a brokkolikrémleveses lábos is mehet még egy kört...

Ez mi miatt van? Kb 3 hónapja lefuttattam egy programot üresen Finish mosogatógéptisztítóval. Só is mindig van benne.


A folyékony (Somat) mosogatószerrel jobb lenne, vagy valami más miatt nem túl hatékony a mosogatás?



2016. máj. 9. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul pakolsz be. Ha valami rá van égve, száradva az edényre, nem mindig jön le. Amúgy jó a gépbe a legolcsóbb aldis, lidlis, DM-es saját márkás tabletta, só, öblítő is, semmivel sem tisztít jobban az ötször drágább Quantum.
2016. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rosszul pakolsz be.

A mélyebb, nagyobb edényeket mindig kicsit megdöntve kell belepakolni.

A karok rendesen elforognak?


Nekem Lidl-ös tablettám van, ugyanilyen só, Somat öblítő és mindig tiszta minden.

1,33 perces a program, 65 fokos a víz, amiből 12 litert használ el.

2016. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanúgy pakolok.

És ami idegesítő, hogy a tejes üveg mostanában ilyen "morzsás" darabkás marad. Szóval nem tiszta, hanem valamit belenyom, amit nem öblít ki rendesen. De jól beleszárítja, úgyhogy a csap alatt hiába öblítem, még egy mosás kell neki.


De akkor kipróbálom a folyékonyt. Úgyis mindegy. Ennél csak nem lesz rosszabb.

2016. máj. 9. 11:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Valamit túl koszosan teszel be akkor, ami miatt ilyen lesz. Nem szabad nagyon mocskosan betenni az edényeket, azért töröld ki a kosz nagyját. Vagy öblítsd ki az edényeket egy kicsit.
2016. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Azt hittem azért mosogató, és azért dolgozik 2,5 órát, hogy nekem ne legyen dolgom vele. De akkor innentől "előmosogatok".

2016. máj. 9. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél Mielét, annál állítólag nem kell előmosogatni, nem kell többször visszatenni, igaz, vagy félmillió forintnál kezdődik az ára...
2016. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nehogy előmosogass!!!!!!!!!!!!!!

Azért mosogatógép, hogy ne neked kelljen mosogatni, márkától függetlenül!!!!!!!


Próbáld ki a folyékonyat!

2016. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7 es,nagyon is jót írt a 4 es.Nem olvastad el a gép használati utasitását. A mosogatógép nem konyha malac !

A gépbe kerűlt ételmaradékok nagyban rontják a gép tisztítási hatásfokát,és az élettartamot is .

A gépbe került ételmaradékok apróra darabolódnak,és eltömitik a szürőt .Azt a szűrőt,amin keresztül a gép szívja a vizet be .ha nem tud eleget szívni ,szenved a gép

.Egy moslék mosogató viz keletkezik a gépben,ezzel mossa az edényeket .Még a gép belső falára is kicsapja .

Na ezekbe a gépekbe nem szeretnék beleszagolni .

Az ilyen gépekben min.hetente kellene a szűrőt tísztitani .

2016. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az edényeket valóban előzetesen meg kell tisztítani az ételmaradéktól és különösen a zsírtól. Elsősorban azért, mert a lúgos mosogatószer a zsíros anyagokat szappanná alakítja, de már a középkemény csapvíz kalcium/magnézium tartalmával ezek a szappanok kalcium/magnézium szappanná alakulnak, ami a vízben található vassal ragacsos, enyhén drappos, oldhatatlan kenőcs-szerű anyagot alkot, ami gyakran megtalálható a gép szűrőjén, esetleg az ajtó alatti cseppfogóban. Én sem vagyok egyébként megelégedve a tablettás mosogatószerekkel, mert gyakorta maradnak oldhatatlan darabként az egyébként "elmosogatott" edények között. Utána lenyaljuk a mosogatószer maradványt az edényekről és evőeszközökről.
2016. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!

Mégis miből gondoltad azt, hogy tele van ételmaradékkal a gépem???????????

Azt írtam nem kell előmosogatni, feleslegesen pocsékolni a vízzel. De a maradékot szalvétával letörlöm.

Tény, hogy szerencsétlen gépemnek már 9 éve mocskos edényeket kell mosogatnia, de ha egyszer erre való, akkor végezze a dolgát!

A mosógépbe sem kézzel kimosott ruhákat teszünk.

Hidd el, tiszta és a legkevésbé sem büdös a gépem!

2016. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!