Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szagtalanítsam kimosás...

Hogyan szagtalanítsam kimosás után a matracot?

Figyelt kérdés
Foltos volt, ezért kimostam. Tisztítószerekkel,bőő vízzel. Akkor nem volt büdös. Most,hogy megszáradt,olyan szaga van,hogy nem tudom bevinni a szobába. Ahhoz drága volt,hogy kidobjam. Hipos vizet spricceltem rá, hátha szagtalanít,de nemigen sikerült.
2016. aug. 1. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Befülledt , áztasd át slaggal és napokig hagyd kint tűző napon éjszakákra .
2016. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legközelebb vastag anyagot, plédet, szőnyeget csak akkor moss ki, ha ki tudod jól csavarni, vagy centrifugálni, és a napsütésre ki tudod úgy tenni száradni, hogy szél is van. Ha valami néhány óra alatt nem tud megszáradni, az ebben a melegben egy nap alatt megposhad. A rothasztó baktériumok szaporodnak el bennük. A felületét hiába spricceled, a bacik a teljes belső nedves, meg nem száradt részeken szaporodtak el.


A matracod megposhadt. A nedves meleg hatására a belsejében elszaporodó baktériumok miatt van olyan szaga, amilyen. Ez már kuka. Még ha meg is száradna teljesen, és szagmentes lenne, akkor sem aludnék olyan matracon amiben esetleg spórás baktériumok szaparadta el olymértékig, hogy megbüdösödött.

2016. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"hagyd kint tűző napon éjszakákra "


Nálunk éjszaka nem tűz a nap :-)

2016. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!