Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyire varhato el, hogy a...

Mennyire varhato el, hogy a no vegezzen tobb hazimunkat a kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2 es fel eve vagyok egyutt a parommal, es masfel eve lakunk egyutt. Szuleim altal regebben vasarolt lakásban lakunk, amelybe a parom utolagkoltozott be. Mindketten dolgozunk, o kevesebbet, napi 6 orat, en tobbet, es meg otthon is sokat agyalok-foglalkozom a munkahelyi teendokkel az iroasztalom mellett. Megis, ugy erzem, hogy a haztartasvezetes, takaritas, stb dolgok megszervezese es az uj otletek bevezetese, problemak megoldasa is ram harul. Bar a parom sokat fejlodott az utobbi idoben, sokszor veszekedtunk is emiatt. A hazimunkat egyebkent megosztjuk, korabban foleg en csinaltam, illetve edesanyam is besegitett. Most meg elbirjuk igy a dolgokat ketten a 40 nm-es kislakasban, de felek, mi lesz ha nagyobb eletter kell, es tobb gyerekunk lesz, lehet hogy sokat vissza kell vennem a munkabol, hogy ne szaladjon el alolunk a haz... Szivesen varok hazimunka-menedzsmenttel kapcsolatos tanacsokat, tapasztalatokat, elmenyeket! 29/F

2016. szept. 3. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Elmondom milyen esetekben várható el, hogy az egyik fél (nemtől függetlenül) több házimunkát végezzen:


- ha ő nem dolgozik, a másik igen

- ha ő félmunkaidőben vagy csökkentett munkaidőben dolgozik, a másik teljesben

- ha ő pár órával kevesebbet dolgozik hetente, míg a másik többet (nálunk: a férjem 35 órát, én 43-at, így ő végzi a házimunka nagyrészét)

- ha ő normál munkaidőben dolgozik, a másik extra műszakokat vállal pl. szombaton is.


Minden egyéb ellenkező esetben nem várható el, hogy bárki is több házimunkát végezzen mint a másik, hanem egyenlően kell felosztani.


A ti esetetekben a párodnak illene kicsit többet vállalnia belőle, hiszen ha jól értem napi 1-2 órával kevesebbet dolgozik. Ha nálatok ő a nő akkor neki, ha férfi, akkor is. Tökmindegy milyen a neme, az segítsen többet, akinek több ideje jut rá.

2016. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Beszéljétek meg. Egyébként a te lakásod. Milyen feltételekkel költözött be? Ha közös otthonról van szó az más.

Amikor anyád, egy haverod, testvéred nálad lakik tőlük is elvárod a házimunkát?

Nem szeretem ezeket az öszvér megoldásokat: felezzük el a takarítást, de enyém a lakás, ha megunlak, kiraklak. Ja, hogy ingyen takarítottál? Hát lakbért nem fizettél!

2016. szept. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En a lakas birtoki reszet fel sem hoznam a kapcsolatban! Meg jo hogy nem kersz lakbert a szerelmedtol te jo Isten….. ha ilyet tapasztaltam volna valaha lenne ra par dolog amivel kinyitnam en is a bicskat a masik zsebeben…


Az segit tobbet akinek tobb az ideje, vagy aki szivesebben jobban csinalja.

Ennyi

2022. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!