Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti használtok még konyharuhát?

Ti használtok még konyharuhát?

Figyelt kérdés
Én száműztem, mert elegem lett, hogy nincs mivel egybetenni mosáskor, 10 db. konyharuhával meg minek indítsam a gépet?Rászoktam a papírtörlőre.Valaki más is van így ezzel?
2016. szept. 30. 16:21
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
94%

Szomszédom sem használt konyaruhát, mondjuk a konyhát is csak arra, hogy megmikrózza a rendelt/gyorsfagyasztott kaját.

Így nem lett kajaszagú a frizurája, ruhája.

2016. okt. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

A konyhaszagot arra értem, hogy úgyis átveszi az ételek illatát, mivel ott áll a konyhában, én meg mindennap főzök.

Nem most kezdtem, 16 éve vezetek háztartást.Ismerem a mosószert, öblítőt, nem is "nevenincs" vackokat használok.Egyszerűen megszoktam, hogy mit mivel mosok.Törölközők mellé nem teszek mást, ágyneműhuzatot is magában mosom, munkásruha mellé szintúgy nem teszek be mást.

Visszatérve a konyharuhára, rengeteget törlöm a kezem, van hogy kajás marad, így a papír praktikusabb, hisz az eldobható.

2016. okt. 1. 07:25
 23/42 A kérdező kommentje:

Nagyon sokáig úgy csináltam, hogy megvártam míg összegyűlik jó pár darab, és akkor elindítottam 60 fokon.

Mostanában döntöttem úgy, hogy inkább végleg átállok a papírra, így nem kell várnom, míg a konyharuhák összegyűlnek.Biztos nem osztana nem szorozna az a heti plusz egy mosás, mert amúgy is sokat megy a gép, de mondom, inkább a praktikusságra mentem.

(Egyébként jelenlegi párom szoktatott rá, mert ő "haragudott" a konyharuhákra, így alakult, egy éve működik.Mint ahogy arra is rászoktam, hogy partvist nem használok, csak a porszívót, és utána feltörlök.Cirokseprűt is csak a teraszhoz.Alaposabb a porszívó, és gyorsabb, mint ide-oda tologatni a morzsákat seprűvel.)

2016. okt. 1. 07:38
 24/42 A kérdező kommentje:

Vegyszeres törölgetéshez háztartási törlőkendőt használok, általában elég jól bírják, két hétig elég egy, aztán kidobom.

Aki írta az eldobható konyharuhát, érdekelne, hogy hol érdemes szétnézni.

2016. okt. 1. 07:51
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg konyharuhát használok és nagyon szeretem. Törölközőkkel mosom, magas hőfokon. Miért lenne a törölköző konyhaszagú tőle? Az esetleg kiömlött ételt, italt, először nedves szivaccsal felitatom és csak a tiszta felületet törlöm át a konyharuhával, így nem lesz zsíros, koszos. Edényeket is ezzel törölgetek. Papírtörlőt is használok, de azt ritkábban, mert drága és szerintem pazarlás. Az elkoszolódott konyharuhákat sem dobom ki. Megjelölöm és portörlőként használom tovább. A portörlőket mosás előtt kiöblítem és a fürdőszobai szőnyegekkel (kádkilépő, WC szőnyeg, konyhai kisszőnyeg) együtt mosom.
2016. okt. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Ahány ház, annyi szokás.Mi nem tartjuk drágának és pazarlásnak a papítörlőt, inkább praktikusnak.
2016. okt. 1. 10:07
 27/42 anonim ***** válasza:
82%
Valamit pedig tuti rosszul csinálsz, ha nálad a konyhában lévő dolgok kajaszagúak lesznek. Én minden nap főzök, de semmi sem kajaszagú.
2016. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Pedig használom a szagelszívót is.Lehet más nem érezné, én érzem.Szellőztetek rendszeresen, télen-nyáron, biztos azért érzem, mert tudom, hogy főztem.Légfrissítő állandóan be van kapcsolva, illatgyertyákat is használok.
2016. okt. 1. 11:07
 29/42 anonim ***** válasza:
69%
Ez kamu, aki 16 éve vezet háztartást, az nem ír ilyeneket.
2016. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

34 éves vagyok, 18 éves korom óta főzök, mosok, takarítok, 6 éve gyereket nevelek.Engem valamiért zavar, ha ételszag van a lakásban.

A papírtörlő használata meg olyan, hogy ki mit szeret, amúgy azért gyártják, hogy használjuk.

A különmosás, meg ki mit mivel együtt mos, szokás kérdése.Például most terítettem ki az ágyneműhuzatot, most indítottam a lepedőt.Oka: az ágynemű fekete szatén, a lepedő meg rózsaszín pamut.Ezeket a dolgokat így szoktam meg.

2016. okt. 1. 11:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!