Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tanácsot szeretnék kérni,...

Tanácsot szeretnék kérni, mert teljesen elvesztem! Milyen háztartási varrógépet vegyek a mostani kínálatból?

Figyelt kérdés

Fontos funkciók amiket használnék:

-rugalmas anyag varrása

-cipzár varrás

-gomblyuk varrás

-tisztázás

-esetleg hímzőtalp

-cikcakk szélesség állítás

A Singer és a Toyota szimpatikus. Gondolom olyan kellene, amiben fémalkatrészek vannak. A Singer 8280 most akciósan 27e a Media Marktban, azt meg lehet venni? Esetleg TOYOTA ECO-15 CG? Vagy a Media Marktból tudnátok valamit ajánlani?

Köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 15. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

A mostani kínálatot nem ismerem . A Singereknek tudtommal műanyag alkatrészei vannak. Ezeket a funkciókat minden gép tudja.

Legokosabb, ha varrógépszerelővel mégy vásárolni, vagy vásárlás előtt egy szaküzletben nézed meg a kínálatot. Ott az egyes márkák előnyeit és hátrányait elmondják.

2016. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát singert meg toyotát pont ne, mert mind műanyag belül. MAgyarán a belső alkatrészei nem fémek, hanem műanyagok - ez általában olyan 1,5-2 év élettartamot jelent, mielőtt végérvényesen tönkremegy a gép.


Csak fémalkatrészeset szabad venni, azt pedig nem kapsz 30.000 körül, csak a duplájáért - de cserébe egy életen át kitart.


A mediamarktban nem kapható egy ilyen gép sem, csak műanyagosok. A varrógépcentrumban Pesten érdeklődhetsz (akár telefonon is), hogy melyik lenne a te igényeidnek megfelelő gép és milyen áron. Ott professzionális tanácsot fogsz kapni.

2016. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a mostani kínálatot, de a régi Naumann varrógépeknél nem kell jobb, szerintem.
2016. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont egy naumann miatt döntöttem úgy, hogy másik varrógépet szeretnék :) Hol varr, hol nem, és már nagyon elegem van belőle!!! A szervízt felhívtam, 15e Ft a javítása, hááát, kb 10e-árt vettem, kicsit kiakasztott, hogy többet kell rákölteni mint amennyibe került...
2016. okt. 16. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A neumannhoz képest élmény lesz egy új gép, sokkal könnyebben kezelhetőek, jó a karbantartásuk, kisebb helyet foglalnak és persze több program van rajtuk :)


Egyébként ha a személyes tanácsomra vagy kíváncsi, én Berninát vennék. Nekem a sima gépem, lockom, fedőzőm is bernina és nagyon meg vagyok velük elégedve, közel 8 év alatt nem volt még gond velük (leszámítva 1-1 tűtörést :), szervízelni még sosem kellett.


De végülis kb. 50.000 körül már bármelyik fémalkatrészes vállalható. Amit azalatt kapsz- singer, toyota, janome, olcsóbb brother mind műanyag.

2016. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bereczk Jénos ***** válasza:

Igen, ha alkatrész kell, meg szerelő is, drága lesz, ha egyáltalán megjavítják, mert ma a divat, a "CSERE!!!!"

Én természetesen 'kókler' vagyok (névvel és néha telefonszámmal!!)

Egyszer függönyöket varrtam egy iskolában, ahol sok tanárnő nem tudott varrni, az egyik tanár megkérdezte, megnézném-e, a feleségének angol varrógépét? Elmentem, a felesége elmondta, már három szerelőnél volt, nem vállalták! Én sem garantálom, hogy megjavítom, de megnézem! Egyenesen varrt, néhány kihagyással, nézem a hurokleszedő lötyög, a csavar laza egy másik meg hiányzik!! Hozott egy pohárkát tele csavarokkal, kiderült ez volt a mániája, amit talált, alátétet, rugót csavart ebbe gyűjtötte!!!

Azt hittem mind a gépből volt, de nem, aztán meglett a csavar, BAL menetes!!!! Beraktam, beállítottam, mind a kettőt meghúztam, hosszú idő után azt mondta, tökéletes a gép, jó szakembert szereztél!!!!!

febr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!