Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Konzervről leöntött halolajat...

Konzervről leöntött halolajat / oliva olajat hova öntsem? Nagy baj ha a kert végébe?

Figyelt kérdés
Szóval van 1-2 befőttesüvegnyi, de nagyon régi és tiszta penész a haldarabok miatt, amúgy benzinkutra szoktam volt vinni, de ez mar kicsit tultesz a jóizlés határán. Ha a kertbe öntöm az ugyan olyan szennyező, mintha kőolaj származékot öntenék oda?

2016. dec. 11. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A növényi olaj kémiailag nem olyan szennyező, mint a kőolajszármazékok, sőt, egyáltalán nem. Azzal viszont számolni kell, hogy az olaj megváltoztatja a talaj vízfelszívó képességét, ebből a szempontból viszont nem túl szerencsés kiönteni. Ha van komposztálód, akkor inkább oda öntsd, ott majd a többi cuccal lebomlik.
2016. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két befőttes üvegnyi már kicsit sok egyszerre, ha azt egy helyre öntöd, akkor ott pár évig nem fog fű nőni (meg semmi más sem aminek nincs a gyökere legalább egy méter mélyen).

Én begyújtásra használom el az ilyen megmaradt olajakat: pár szál gyújtós alulra egymás mellé, nem túl szorosan, rá rakok újságpapírt vagy papírzsebkendőt, papírkéztörlőt, amit belemártottam az olajba, majd erre újabb réteg gyújtós, arra kicsit vastagabb fa. Még sose volt gondom a begyújtással, és a kémény sem kormolódik el attól a kb. 1-2 cl-nyi olajtól.

2016. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az ilyen maradékokat kiteszem a kert végébe egy műanyag cserépalátétbe. A környék cicái pár óra alatt tisztára takarítják. Cserébe az egereket is összefogdossák, és viszonzásul a finom falatokért a külső lábtörlőm mellé tett kinti-cipőmbe vagy mellé teszik az egér-tetemeket :-)
2016. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár régi kérdés, de alap dolog, hogy komposztra olajos, zsíros dolgokat nem teszünk. Leszűrve mehet a használt napraforgó olajba flakonba, több benzinkúton is le lehet adni.
2020. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!