Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy minden "nagydolog" után Domestossal fertőtlenítem ki a WC-t? Sokak szerint nem kellene minden egyes alkalommal, de én csak így érzem tisztának.

Figyelt kérdés

A domestosos kifertőtlenítést követően azonnal leöblítem 1 tartálynyi vízzel a tisztítószert is, így a csatorna is tisztul mindig.


30/F



2017. ápr. 1. 20:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
30 évesen még mindig gyerek vagy. De majd elmúlik. Nem rendelhetsz mindent alá a szarásnak.
2017. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

"Sokak szerint nem kellene minden egyes alkalommal"


OFF:Egyet magyarázz meg, kérlek. Honnan tudják, hogy mit csinálsz a saját wc-dben? Írod, hogy egyedül élsz, tehát vagy tudják, hogy milyen sűrűn vásárolsz Domestost, vagy fűnek-fának elmondod, hogy mit, hogyan teszel. Esküszöm, hogy még a férjem sem tudja, mikor mennyi vegyszert használok, pedig együtt élünk 15 éve. Nem azért, mert titok, vagy mert prűd vagyok erről beszélni, egyszerűen csak nem ez a témánk.


ON: Szerintem is sok ez, ráadásul pazarló, környezetszennyező és kényszeres.

2017. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Már mindent leírtak előttem a kényszerességről, szennyezésről, csak annyit fūznék hozzá, hogy szereltess be bidét (seggmosós wc), mert gondolom a hónos alja nem lesz kakis, hogy feltétlenül zuhanyoznod kelljen.
2017. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért kíváncsi lennék én arra az ivóvízre amit említesz.

Már csak azért is, mert évek óta szennyvíztisztítón dolgozok vegyészként és ilyenről nem hallottam még. Az tény, hogy szépen megtisztul, de azért nem innék belőle.

A másik dolog meg a rengeteg vegyszer. Nehogy azt mondd már nekem, hogy nem terheled a környezeted! :D Ezt te sem hiheted el...

2017. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A membrántechnológiát sokáig azzal reklámoztak, hogy a cégvezetők ittak egy pohár tisztított szennyvizet. Szóval létezik ilyen technológia, csak nem Magyarországon, mert számunkra ez megfizethetetlen.

Illetve az eu-s projekteknek hála csináltak itthon is néhány telepet, de borzadály... Ultra király, hogy tök tiszta vizet engedünk vissza a felszíni vizekbe, de utána számolt-e valaki vajon, hogy milyen karbantartási, emberi és villamos energia vonzatai vannak ennek? Na mindegy is.


Hogy visszatérjek a témára, feltalálták a már emlegetett bidét, ám kérdem én. A hátsódat is lefertőtleníted biztos ami tuti? Elvégre onnan jött ki az, amit a wc-ről rögtön lesikálsz, sőt... biztos lehetsz benne, hogy maradt is benned belőle!!! :O Élsz még?

Pontosan magadnak teszel rosszat, hiszen a patyolat wc-d ultra király, de ha máshol mész el, akkor már attól is elkapsz valami fertőzést, ha csak ránézel egy nyilvános budira. Nem véletlenül intik óva az anyukákat is, hogy ne vigyék túlzásba otthon a fertőtlenítést, ne neveljenek hipoallergént a gyerekükből.

Én alapjáraton a wc kefe tartóba szoktam egy kis vizet engedni takarításkor és wc tisztítót teszek bele, így a kefe is ázik és ha azzal tisztítok, az bőven elég fertőtlenítés egy ilyen esemény után.


Megjegyzem tök jó, hogy korszerű szennyvíztisztító telepetek van, de bele gondoltál-e abba, hogyha mindenki úgy tenne mint te, akkor marha nagy bajban lenne az a telep? Tudod-e hogy működik általában a szennyvíztisztítás? Tudod-e, hogy a telepre nézve az ilyen vegyszerek jelentik a legnagyobb veszélyt? Tudod-e, hogy miért? Tudod-e, hogy ezt bizony nem bontják le, "nem veszik ki" a vízből, csupán csak felhígul olyan mértékben, hogy már nem ártalmas a környezetre?

Tudod-e hány ember dolgozik azért a vízért, amit te elfertőtlenítgetsz/elzuhanyozgatsz? Tudod-e hányan tennék össze a két kezüket, ha azt a vizet megkapnák ahelyett, hogy te elpocsékolod? Tudod-e, hogy valahol egy fél wc tartálynyi víz a napi norma (ennyi jut egy emberre)? Azt vajon tudod-e nálunk mennyi? Segítek: a 4-5-6 liter helyett 120-180 liter az átlag fogyasztás egy nap egy személyre számolva.

Vagyis a környezettudatos életmód marhára nem ott kezdődik, hogy külön gyűjtöd a pet palackot és heti 2 nap nem használod az autódat, amikor amúgysem használnád.

Nem csak a számládon spórolsz, ha változtatsz eme szokásodon (persze nem fogsz), hanem marha sokat tehetsz a környezetedért. Rengeteg villamosenergiát és emberi erőforrást, amely ahhoz kell, hogy a csapodból víz folyjon, valamint szintén brutális mennyiségű villamos energiát és emberi erőforrást, hogy az elpocsékolt vízmennyiségedet tisztítgassák.

Mellesleg egy érdekesség: Azt tudtad, hogy a vegyszerek mellett szintén nem tesz jót a telepnek (és ezáltal a környezetnek sem), ha egy maréknyit kakit és egy deci pisit 25 liter vízzel küldesz le?

2017. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Átsikálom a WC-kefével, így fertőtlenít."


Ha csak átsikálod, de nem áll benne legalább 5 percig, akkor teljesen feleslegesen csinálod! A fertőtlenítő hatás egy időreakció. Olyan mint a tojás megfővése. Az sem annyi, hogy beletettem a forró vízbe és kivettem belőle.


És mi az, hogy így érzed tisztának???

Belenyalsz?

Vagy melyik érzékszerveddel érzed?

2017. ápr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
71%

Azt gondolom, hogy jó lenne, ha sok férfi csak fele annyira figyelne oda a higiéniára, mint te :)

Igazából én is túlzásnak tartom, amit csinálsz, de ez a véglet még mindig jobb, mint a másik.

Amúgy lehet kapni wc tartályba helyezhető fertőtlenítő és vízlágyító granulátumot, vagy tablettát, ami fokozatosan oldódik fel, így minden lehúzásnál fertőtleníti a wc-t és a vízkőlerakódást is megakadályozza. Ez több száz lehúzást kibír, onnan tudod, hogy elfogyott, hogy kékre színezi a vizet, amikor már nem kék a víz, akkor kell bele új.

Amúgy azzal teljesen egyetértek, hogy a sima wc papírtól nem lesz teljesen tiszta az ember alfele. Ha a zuhanyzás nem is mindig megoldható, legalább nedves törlőkendőt érdemes használni. Én nő vagyok, intim törlőkendőt is használok minden kisdolog után is. A páromat is rávettem, hogy ülve pisiljen, eleinte nem örült neki, de amikor megmutattam egy domestos kendő segítségével, hogy mi van a wc deszkán és a peremen már egy nap után is, ha állva pisil (konkrétan sárga lett a kendő törlés után), akkor ő is úgy gondolta, hogy ez így nem oké. Ja és ő is megtörli magát pisi után is :)

2017. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
49%
Rendben, de ettől még homár maradsz.
2017. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!