Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lakás takarításáért miért...

Lakás takarításáért miért kérnek ilyen nagy összegeket?

Figyelt kérdés

Magánlakás rendszeres takarításához kerestem egy hölgyet. Meghirdettem a hirdetési oldalakon. A jelentkezők többsége 2.000,- Ft/óra díjért dolgozik.


Reméltem, hogy ez csak irányár, és valamelyikkel tudunk megállapodni, de nem engedtek az árból, inkább megsértődtek.


Az ár természetesen számla nélkül értendő, számlát nem is tudnak adni és semmilyen garanciát nem vállalnak a munkáért.


Ez az összeg nekem nagyon sok, ennyit én sem keresek a munkahelyemen!

Szívesen takarítanék otthon, de térd ízület gyulladásom, és gerincsérv miatt nem tudok pl. felmenni a létrára, és örülök, hogy a munkahelyemen még tudok teljesíteni.


Nektek milyen tapasztalatok van, milyen áron takarítanak?


Még annyi, hogy volt két jelentkező, aki olcsóbban dolgozik (ezer és ezerötszáz forintért/óra), az egyik kreolbőrű, erkölcsi bizonyítványa nincs, a másik Erdélyből származik, ami nem lenne gond, ha nem lenne rendkívül igénytelen a külseje.



2017. ápr. 5. 19:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%
Azért kíváncsi lennék hogy akik szerint nem sok, azok közül hányan fizetik ki. Gyanítom senki. Ez csak a szokásos dögöljön meg a szomszéd tehene is! gyks hozzáállás megint.
2017. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem, kedves Előttem szóló, pont akkor lenne szemétség tőlünk, ha azt reklámoznánk, hogy éhbérért kell dolgoztatni bárkit is.

Aki szeretné, hogy takarítója legyen - ami luxus, még ha rá is szorul az illető! -, az fizesse meg a munkát, és ne "kínai rabszolgagyereket" keressen.

Aki nem fizeti meg, az nyilván azért, mert maga takarít, nem gondolod!?

2017. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
22%
Csongrád megye, 3000/h..
2017. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

Irreálisan magas!

Biztosan találsz alacsonyabb áron is. Keresni kell.

2017. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
23%

"Aki nem fizeti meg, az nyilván azért, mert maga takarít, nem gondolod!?"


Nem gondolom. Mivel takaríttatok (kb 8 éve) pontosan tudom, milyen árak vannak. Azok írják a 2000 (már 3at is látok) Ft-os árat, akiknek fingja sincs róla, csak a saját nyomorukat szeretnék értékesebbnek látni. Tény hogy nem egy kétórás takarításra fogsz 1000Ft/órás takarítót találni, de ha min.5 órát ígérsz -azaz 5000Ft-ot- arra már találsz embert, rugalmas beosztásban is és fixben is.

2017. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondolom, hogy az 1.000,- Ft/óra reálisabb ár, de nem tudom, hol keressek takarítót.

A hirdetési oldalakon nem sikerült.


Egyébként, kb. 15 éve néhány hónapig jártak hozzám takarítani, felváltva két hölgy. Veszélyeztetett terhes voltam, és végül császárral szültem, ezért rászántam erre a pénzt. Akkor 8 óráért kértek 3 ezer forintot, de ennek már 15 éve.

De nem ezért írom, hanem azért, mert valaki ide azt írta, hogy ez egy "intenzív munka".


Egyik takarítónő sem dolgozott "intenzíven", sőt, kimondottan kényelmesen, egyenletes, lassú tempóban dolgoztak.

Talán, ha intenzíven dolgoznak, akkor nem is bírják a 8 órát. Ja, és volt három-négy néhány perces cigi szünet, meg egy 25 perces ebéd szünet...


Szóval, nem vagyok egy rabszolga tartó. Sőt, volt, hogy főztem valami finomat és amikor megdicsérték, hogy, húú, de jók ezek az illatok, akkor még csomagoltam is nekik egy kis kóstolót.

2017. ápr. 8. 11:02
 17/24 anonim ***** válasza:
2%

Nem kell nekik sok pénzt adni, ezek eléggé egyszerű, emberek, mást nem nagyon tudnak csinálni, csak ilyen egyszerű munkát, ahol nem kell sokat gondolkodni, csak takarítani.

Nincs tudásuk, sem iskolai végzettségük. Ugyanilyen munkát végeznek a közmunkások, csak ott kint az utcán, ami fizikailag sokkal megterhelőbb és az időjárásnak is ki vannak téve.

Közmunkások viszont éhbérért csinálják, ugyanezt.

2017. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem: a takarítónők pl. egy egészségházban napi 8 órában takarítanak mindenféle gusztustalan dolgokat, pl. a koszos mosdókat, ahol a betegek nem húzták le a vizet a WC-ben (ez csak egy példa). Nagy területeket napi szinten felmosnak, és a rendelőket is tisztán tartják. Kiürítik a szemetest is, ahol mindenféle dolog van, pl. a véres cuccok.

Ezért a kemény munkáért kapnak egy óráért nettó 500-600 forintot.


Ehhez képest, ezek a pofátlan takarítók elkérnek egy szép, kulturált, fertőzésmentes lakásban 2.000,- forintot egy óra takarításáért?

2017. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
19%

El vannak szállva, ez van. Próbálkoznak.

Én azt mondom, nem kell kifizetni.

2017. ápr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
0%

Hozzám járt egy hölgy takarítani, a legjobb barátnőm küldte. A barátnőm ismerte, azt mondta, hogy nagyon rendes, kedves nő, jó családból. A munkáját viszont nem ismerte, mert nála nem dolgozott.

Én nem szoktam az emberek háta mögött állni, amikor dolgoznak, ezért vele sem tettem ezt. Néha nem voltam otthon, mert dolgoztam.

Észre vettem, hogy 4 óra alatt nem sok minden lett kitakarítva, ezért úgy döntöttem, hogy legközelebb megfigyelem.

A végeredmény: a kis szemét kétszer is leült fél órára és nézelődött. Mindkét alkalommal pontosan 30 percig ült, még az órát is időnként megnézte, és kivárta a fél órát.

Nem csak ezt láttam. Nem lopott el ugyanis (még) semmit, de jó néhány szekrénybe, fiókba benézett, és sietősen becsukta.


Ezután repült!


Sajnos sok ilyen takarító van.

2017. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!