Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Whirlpool mosogatógéppel...

Whirlpool mosogatógéppel kinek milyen a tapasztalata? Milyen kapszulát használtok hozzá?

Figyelt kérdés

Gyárilag adtak hozzá valami számomra ismeretlen márkájú kapszulát, sót, habot (vagy mi az :D ) és azzal mosogattunk már egy néhányszor.

Nem szoktam nagyon durván zsíros, maradékos edényeket belerakni, mégis azt vettem észre, hogy nem mosogat el szépen. Maradtak itt-ott ételmaradékok az edényeken! :(

A kapszula miatt lenne? Ha vennék mondjuk Finish kapszulát, azzal vajon jobb lenne?



2017. ápr. 19. 11:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10

De van, ugyanis a legújabb gépem van. A vízzel higított ecet nem zavarja össze jobban az érzékelőt, mint a vízzel higított millióféle vegyszer, ami a tablettában és az öblítőben van. Ugyanis az érzékelő nem ecetsavspecifikusan romlik. Az fizikalag és kémiailag is lehetetlen.

2017. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Használd az ecetet, reménykedj, hogy minden saválló, ami az ecettel érintkezik. Biztosan a több éves tapasztalt szervízes és a sok pórul járt ember beszél butaságokat.

Plusz, a használati utasításban sincs feltüntetve, hogy ecetet is lehet használni. Nem véletlen ez sem.


Viszont nagy felelőtlenségre vall, hogy másokat is erre bíztatsz.


Környezettudatosságra:

Semmivel sem jobb az ecet.

1. Ugyanúgy megtisztítják a szennyvizet, ha ecetes, ha nem. Nincs jelentősége, max önmagadra és a családodra nézve.

2. Ezt is előállítják, mint az öblítőt.

3. Ezt is gépjárművel szállítják.

4. Ha szelektíven is gyűjtöd, sem jobb az a mód, mintha nem a szelektívbe menne a flakon


Ne hangoztasd, hogy véded a környezetet, mert ezzel nem.

A legjobb az lenne, ha nem is használnánk vegyszereket.


Részemről kimerítettem ezt a témát, ha jónak látod, használd az ecetet, de másokat ne bíztass ekkora butaságra.

2017. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
mondjuk érdekel, hogyan működik só helyett az ecet, a só ugyanis a vízlágyító gyanta regenerálásra szolgál, az ecet arra pont nem jó...
2017. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Öblítő helyett használja az ecetet.
2017. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
45%

#12

Saválló? Miért, a szád saválló, amibe beleteszed ugyanezt, az 5-15%-os ecetet higítva?


Örülök, hogy már pár éve futja mosogatógépre neked is, de nekem már a nyolcvanas évek végétől van. Azóta 3 gépem volt, egyet költözés miatt hagytam ott. Tehát valószínűleg bírja a mosogatógép acél belseje és a műanyag alkatrészek az ecetet.


De védem vele a környezetet, mert helyi termelésű ecetet használok (ökológiai lábnyom csökkentése), plusz az ecetsav könnyebben bomlik természetes sav révén, mint a szagosított öblítőd.


Igen, a mosogatógépszerelő szakik sok okosat írnak a neten. Mert melósok. Én nem kérem ki szamunkássok tanácsát kémia és biológia ügyében. Hogy a felhasználok miket össze nem írogatnak, arra pedig itt vagy te élő példának. Tőlem csinálsz, amit akarsz. De annyira nem lehetsz nevetséges, hogy meg akarsz győzni az elemi biológia és a gyakorlati tapasztalatom ellenkezőjéről.


Parttalan vita. Én leírtam, hogyan történik. Az ecetsav kémiája elemei kémia. Persze, lehet ellene pampogni, attól még így csinálom és a kémia is ugyanaz.

2017. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!