Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC-tartályt mennyire szabad/ke...

WC-tartályt mennyire szabad/kell szétszedni a tartályba helyezhető vécétisztító tabletta berakásakor?

Figyelt kérdés
Itt olvastam valahol, hogy léteznek ilyen tartályba helyezhető tabletták, amiktől kék lesz az öblítővíz, és jajdejó, meg minden. Gondoltam, megnézem, hogy kéne azt tulajdonképpen betenni az én tartályomba. De ahogy megemeltem a tetejét (amitől mindjárt lehúzódott a vécé), azt láttam, hogy csak egy kicsit emelhető fel, mert a szerkezetnek az a része, ami a fedél belsején van, összeköttetésben van a szerkezet másik részével, ami magában a tartályban. Nem akarnám egy tabletta miatt szétszadizni a mechanikáját a tartálynak, mert nem biztos, hogy meg tudnám javítani magam, ezért inkább vissza is tettem. Mindenesetre az a kérdésem, hogy ezek a tabletták csak bizonyos típusú tartályokba ajánlottak, az ilyenekbe, mint az enyém pedig nem? Mert tulajdonképpen egy kis résen be tudnék lökni egy tablettát, de igaziból azt se látnám, hogy hova esik. Ez nem baj? Mindenkié ilyen? Vagy más tartályok fedele teljesen leemelhető? Vagy ez tökmindegy, attól még én is simán belökhetek egy tablettát a résen, csak arra vigyázzak, hogy ne emeljem meg túlságosan a fedelet?

2017. máj. 1. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy apróságot elfelejtettél: milyen a wc tartályod.
2017. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg innént valamit okoskodj ki.

https://www.youtube.com/watch?v=eMRQEfvATxs

2017. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fotózd le a tartályt. A tetejét általában le lehet venni.
2017. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Levehető mindegyik teteje,tipusa válogatja hogyan.

Tablettát ne tegyél bele mert oda fog kerülni az öblítő

csonkhoz és nem fog zárni a szelep.

Vagyis folyamatosan szivárog majd a víz csészébe.

(vízszerelő)

2017. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, így el is ment a kedvem tőle. Pedig olyan jó kis találmánynak tűnt... Köszönöm!
2017. máj. 2. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!