Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szedje ki a vert fehér...

Hogyan szedje ki a vert fehér és világos bugyikbol?

Figyelt kérdés
Elcsúszott a betét... és hat megtörtént s baleset. Tegnap este öntöttek rá vanisht és ma reggel kicsit kibővült értem belőle. Bedobtam a mosógépbe raktam hozza mosószert és megint vanisht és egy nagyon kicsi epe szappant. A fehér zokon ami is amik bent voltak a mosogepbe nagyon szép fehérek és újra tiszták lettek. És a probléma az hogy így se jött ki belőleluk. A világos mintákból nagyjából kijött de azért meg azon is látszik hogy volt ott ver, a fehérbol hat nem nagyon akar kijönni, barnás gólt maradt a helyen. Mivel lehetne hatékonyan eltávolítani a vert?
2017. jún. 23. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Ollóval. De szerintem inkább dobd ki.
2017. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Más ötletem nekem sincs mint amit már csináltál, dobd ki őket vagy tartsd meg a nehéz napokra vagy otthonra ha nem mégy sehová.
2017. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Ha legközelebb ilyen történik, először sima hideg vízzel mosd ki, amennyire csak tudod. Utána pedig mosószappannal a maradékot, utána mehet a rendes mosásba. Nekem évekkel ezelőtt így sikerült megmentenem egy szép fehér blúzomat, amire fejsérülés miatt került nem kevés vér és jól bele is száradt, mire mosási lehetőséghez jutottam. Még ma is hordom.
2017. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Vért azonnal! hideg vízben kimosunk.


Tudom, mert én egyszer a lepedőt (meg a takaróat) véreztem össze, de durván, és kiszedte :)

2017. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a pólómból hideg víz és mosószappan segítségével szoktam, utána rendes mosás kiveszi a maradékot.
2017. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
A hangsúly a HIDEG-en van. Amiket már kimostál többször mindenféle mosószerrel, meleg vízben, szerintem már sosem lesznek olyanok, mint előtte. Esetleg még enyhén hipós vízben való pár órás áztatásnak adnék egy kis esélyt, de fennáll a lehetőség, hogy megviseli az anyagot, és talán foltmentes lesz, de nem biztos, hogy szép fehér.
2017. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Hipóval. Más nem fogja kivenni. Ha még friss, hideg víz kihozhatja, ilyenkor már veszett fejsze nyele...
2017. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Most meg azzal próbálkozok hogy rakok rá sos vizet vagy keményítőt is vízben feloldva ez elvileg kiszedni belőle. Meg akkor utána nézek a neten hogy mivel érdemes próbálkozni. Kidobni nagyon sajnálják mindkettőt mert nagyon kényelmes és mellesleg jpressbol vannak nem a legolcsóbb kínaiak bugyik. Ha nem jön ki majd megteszem betétet is bugyinak. Köszönöm az eddigi válaszokat ha valakinek van meg ötlete ne tartsa magában.
2017. jún. 23. 12:17
 9/18 A kérdező kommentje:
Meleg vízbe csak mosás közben került, 40 fokon volt a mosógép.
2017. jún. 23. 12:19
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

vért még frissen, jéghideg folyó vízzel lehet kimosni.

amúgy én hipóval, florasepttel próbálkoznék. igaz, az viszi a színét is...

2017. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!