Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szedje ki a vert fehér...

Hogyan szedje ki a vert fehér és világos bugyikbol?

Figyelt kérdés
Elcsúszott a betét... és hat megtörtént s baleset. Tegnap este öntöttek rá vanisht és ma reggel kicsit kibővült értem belőle. Bedobtam a mosógépbe raktam hozza mosószert és megint vanisht és egy nagyon kicsi epe szappant. A fehér zokon ami is amik bent voltak a mosogepbe nagyon szép fehérek és újra tiszták lettek. És a probléma az hogy így se jött ki belőleluk. A világos mintákból nagyjából kijött de azért meg azon is látszik hogy volt ott ver, a fehérbol hat nem nagyon akar kijönni, barnás gólt maradt a helyen. Mivel lehetne hatékonyan eltávolítani a vert?
2017. jún. 23. 11:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
Clorox kímélőben áztatnám néhány órán keresztül, aztán újra kimosnám géppel.
2017. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Trisóval meg lehetne próbálni, én a konyharuhákat mindig azzal mosom, és minden foltot kiszed.
2017. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Vanishből csakis a szappant érdemes venni, még az olajfoltot is kiszedte a kötött ruhámból.

Amúgy meg bemész a boltba és veszel fehérítőt. Van ezer féle. Hipó is kiszedi, de az sárgít.

2017. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A naptáras időszakra kell tartani a sötétkék, bordó, fekete színű fehérneműt, ha baleset történt, akkor pedig aznap mosni, ahogy írták, hideg vízben.
2017. jún. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Most meg tovább csesztettem hintopor kemenyito só és szódabikarbona víz keverékével. Az egyikéből totál kivette a foltot, már csak a körvonalazódik látszik kicsit, a másik elég sokat halványult és ott is a folt szele fele súlyosabb meg a helyzet. Be áztatta ecetes vízbe lassan le öntöm róla és éjszakára lehet adok meg neki egy kis vanisht hat igen jó tanuló pénz de nem baj. Meg azon gondolkozom, hogy ezer éve jártam így egyszer és akkor a dmben vettem egy folt eltávolító tollat az szépen kiszedte úgyhogy lehet holnap szerzek egyet.
2017. jún. 23. 22:10
 16/18 A kérdező kommentje:
Na most reggelre úgy állnak hogy az egyikéből totál eltűnt, a másik az meg minden szinten nagyon sokat halvanyult. De estig benne lehet a ruha az ecetes vízben?
2017. jún. 24. 07:27
 17/18 anonim ***** válasza:
Az ecet megköti a színeket és a foltokat is. Én kivenném az ecetes vízből...
2017. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Közben halvanyul a színe rendesen meg Mád különben is mindegy. Ha kijön kijön ha nem nem. Már annyira nem érdekes maximum a veres napokra félre rakom.
2017. jún. 24. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!