Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van az, hogy a ma...

Miért van az, hogy a ma kapható mosógépek alap, napi mosásra való programja 2,5-3 órás?

Figyelt kérdés
Több, most kapható gép leírását néztem, mindenhol ez a helyzet. A programok között nem volt olyan, ami 2 óránál rövidebb. A tönkrement kb. 10 éves mosógépünknek volt 1 órás programja, ezzel a legtöbb ruha tisztára mosható volt.

2017. jún. 25. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nincs így.

A mienken 30 perces program is van, meg gyors programok, amik max. 40-50 percesek.

2017. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az LG-men időcsökkentő is van.
2017. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly vettem egy Indesit mosógépet, abban a napi program 1 órás, de van 45 és 30 perces program is. Ritkán használok 2-2,5 órás programokat. Szinte csak pamuthoz és egyéb kényes anyagokhoz kell hosszú program, vagy ha az Energy saver funkciót használom.


[link]


Lehet, hogy a többi gépnél is energiatakarékossági okai vannak. Alacsony hőmérséklet, de háromszor annyi idő a mosás. Azért az nehezen tudnám elképzelni, hogy ne legyen pár rövidebb program. Nem is vennék olyan mosógépet.

2017. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem, az első kettőben van is:

[link]

Itt a leírásban is ott van, hogy gyors 30, gyors 44, ez szerintem percet jelent.


Itt meg 17 perces gyorsmosás van:

[link]

2017. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Samsung mosógépem van . A 4,5 kg-os napi mosás 72 perc, de van 15perces és 30 perces rövid program is.
2017. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 25. 20:28
 7/11 vatafak ***** válasza:
A megadott értékek sokszor csak teljes töltetre vonatkoznak. A legtöbb modern gép indulás előtt megméri hogy mennyi ruhát tettél be és ennek megfelelően állítja be a mosási időt ami jellemzően jóval rövidebb lesz
2017. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a siemensen van egy Schnell/Mix ami egy órás és egy 15 perces program is. Illetve ha nem az eco hanem a speed perfect gombot nyomod meg a normális mosás is két óra lesz nem három felett.
2017. jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Energiatakarékosság miatt, de mindegyikkel lehet rövidebbet is mosni. Nekünk Electrolux van, a legtöbb program idejét lehet változtatni, közbe írja, hogy mennyire öko az adott időtartam, minnél hosszabb annál ökobb. Nekem nem fáj, ha 2-3 órát pörög, nem értem miért baj ez másoknak. Nyilván ha strandolás után beteszek 3 fürdőruhát azt csak 15 perces gyorsmosásra teszem, de az nem napi mosás kategória.
2017. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"minnél hosszabb annál ökobb"


Erre vajon mi a magyarázat?

2017. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!