Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen időközönként kell újra...

Milyen időközönként kell újra cserélni ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

-Mosogató szivacs

-Törlő rongy

-Körömkefe

-Fogkefe

-Hajkefe

-Felmosófej

-Törölköző

-Fehérneműk

-Borotva


Nyilván ami már nagyon el van használódva,azt kidobom és veszek újat,de átlagban mennyi idő után ajánlott cserélni ezeket?


2017. aug. 10. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Ehh, nem értem az ilyen élettelen kérdéseket.
2017. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-Mosogató szivacs

Változó, amikor már látod, hogy nem tiszta.


-Törlő rongy

Ha mosható akkor míg el nem kopik


-Körömkefe

Amikor már nem tudja ellátni a feladatát. Ha már nem tudod tisztességesen elmosni


-Fogkefe

2 max 3 hónap (betegség esetén gyakrabban)


-Hajkefe

Sose volt még hajkefém.


-Felmosófej

Fajtája válogatja.


-Törölköző

Míg el nem kopik, meg nem unod.


-Fehérneműk

Ha kihízod.


-Borotva

Ha már életlen mindenképp. Eldobhatós 1 max 2, Jobb minőség 4-5. De attól is függ mit irtasz vele.

2017. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a legtöbbnél van lejárati idő. Amikor elhasználódik. Én se dobom ki a drága, minőségi melltartómat azért, mert elmúlt 10 éves. Nem autógumi az, hogy elöregedjen és átkozottul ritkán hordom.

A fogkefénél még van ilyesmi, bár nem tudom az ajánlásokat, hiszen azt használjuk, de ha valaki havi egyszer csinál bármit a konyhában, akkor neki nem kell 1-2 hetente kidobálnia vagy alantasabb szerepkörűvé átmimősíteni a mosogatószivacsait, mint nekem :)


Körömkefém ha van, az többéves, sose használom, max. takarításra.

A törölközők sok évig bírják, főleg, ha nem használjuk őket. Tényleg nem lehet mit mondani rá. Ha elkopik vagy ronda, akkor dobjuk ki.

2017. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatószivacsot, rongyokat, keféket akkor, amikor látod rajtuk, hogy viseltesek, ez a használat gyakoriságától függ (én például rengeteget mosogatok, ezért hetente kell szivacsot cserélnem). Fogkefét legfeljebb háromhavonta cserélünk; a hajkefét, hajgumikat rendszeresen tisztítani kell samponnal ugyanúgy, mint a hajat, így elég akkor cserélni, amikor elhasználódnak. Az életlen borotvát mindenképpen cserélni kell, hiszen úgy már semmit sem ér. A törölközőről mindenkinek megvan a maga véleménye, nekem tökéletesek az átlagosan 15-20 éves, minőségi darabjaim, mert manapság mindenhol csak pihe-puha vackokat lehet kapni, amiket nagyon utálok. Fehérneműt is akkor veszek, ha a régiek már nagyon cafrangosak.
2017. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Nincsenek szüleim már rég és pápánál lakok,aki hirtelen beteg lett. 15 éves vagyok és szeretném megtanulni ezeket a dolgokat mivel senki nem segít. Remélem mostmár teljes az örömöd,hogy így beszóltál nekem.



A többieknek köszönöm a válaszokat! :)

2017. aug. 11. 00:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Papánál** ,elírtam
2017. aug. 11. 00:17
 7/8 anonim ***** válasza:

-Mosogató szivacs: kb. havonta, de keveset mosogatok és utána mindig kiszárítom. Akkor is cserélek, ha valami nagyon durvát mosogatok, pl. tészta, pörkölt a bográcsból, stb.

-Törlő rongy: kikopott pólókat, törölközőket használok, és jó minőségű nedves rongyokat. A pólókat 2-3x kirázom, aztán dobom ki, a törlőt, amíg el nem foszlik.

-Körömkefe: ritkán használom, évekig jó.

-Fogkefe: minden negyedév elején dátum szerint cserélem.

-Hajkefe: ha tönkrement, vagy már nagyon koszos, nem lehet már kipucolni. Sokszor meglátok egy szebbet, azért cserélem, vagy mert nem válik be (pl. karcol, stb.)

-Felmosófej: hathetente (ha rám kerül a sor, én mosom fel a lépcsőházat, utána kidobom).

-Törölköző: 6-8 évente kicserélődnek, de évente-kétévente veszek újakat, jó minőséget. A régieket megunom, kicsit kopottak csak, de mennek porrongynak. Nem drága dolog a törölköző, szeretem a szépeket. (Mosni 1-2 hét használat után kell).

-Fehérneműk: naponta veszek tisztát, akkor dobom ki, ha tönkremegy (kilyukad, elszakad, elkopik, stb).

-Borotva: amikor már "karcol", ezt is tisztán kell tartani.

2017. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van aki szerint a legegeszsegesebb 1 max 2 havonta cserelni a fogkefet. :)
2017. aug. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!