Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Leégett edények alja (külső)...

Leégett edények alja (külső) házi tisztítása szódabikarbónával és ecettel? Hogyan?

Figyelt kérdés
Láttam egy videót (5 perces házi praktikák) facebookon, hogy a szódabikarbónát a leégett edények aljára kell szórni, és szóróflakonba töltött ecettel kell lefújni, ezzel könnyedén eltávolíthatóak a leégett szennyeződések. Az lenne a kérdésem, hogy ez igaz e? És ha igen, mennyit kell várnom a "hatásra"? Gumikesztyűvel csináljam? Fém dörzsivel súroljam meg? Sok praktikát végigolvastam a neten, de mindegyik csak az edény (leégett) belsejével foglalkozott. Eddig ez az egy videó volt ami a külsejével. A hasznos válaszokat előre is köszönöm!

2017. aug. 16. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Hát én úgy tudom legégett edény sóval lehet orvosolni. Sok só és némi víz az edénybe, és úgy hagyni, másnapra könnyen lemosható állítólag. Még nem csináltam olyan leégetést, hogy ehhez folyamodjak, szóval ki nem próbáltam, csak hallottam.
2017. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
(Továbbá ott van még a hideg zsíroldó, de az durva szer..)
2017. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de csak a külsejére vonatkozik a kérdésem.
2017. aug. 16. 09:55
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Fanny szappanos fémsúroló (6 db 270 Ft.,Gyártó: Forraiker Kft. 1165 Bp. Tűlevél út 3.)

Háztartási boltokban kapható, szerintem csodát tesz az edények aljával (meg a belsejével is).

2017. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

#4

Így igaz!:)

2017. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!! Ki fogom próbálni a Fanni szappanos fémsúrolót is, de még mindig kíváncsi lennék, erre a kérdésemben említett szódabikarbónás + ecetes megoldásra, hogy van e ezzel kapcsolatban vkinek tapasztalata vagy ötlete. Pár napja ezen jár már az eszem... :)
2017. aug. 16. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Én a szódabikarbónás ecetes megoldást csak lefolyó tisztításra, dugulás elhárítására használom, mert ha a kettő találkozik (lúg és sav) eszméletlen habzásba kezd és közömbösítik egymást.

Nem tudom leégett edény aljával mit tesz, eddig azért nem próbáltam ki, mert erre a célra nem gondolom hatékonynak.

Én is a szappanos fémszivacsot használom.

2017. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

"Pár napja ezen jár már az eszem... :)"


Hát attól nem lesz tisztább. :)

Kb. bruttó három perc kipróbálni, mire vársz?


Egyébként én a sós vizes beáztatásra szavaznék, mert ami az edény belsejében működik, az a külsején ugyanúgy működik, és én az olyan módszereket szeretem, amiknél nekem kb. semmit se kell csinálnom, csak várni. :)

2017. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!