Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyedülállók hogy mosnak úgy,...

Egyedülállók hogy mosnak úgy, hogy gazdaságos legyen?

Figyelt kérdés
Ha két hétig gyűjtöm a szennyest, akkor sem gyűlik össze egy fél programra való együtt mosható ruhából. Kézzel meg csak nem akarnék mosni. Fehér színű fehérneműhöz pl. mit lehet hozzátenni?
2017. okt. 20. 12:36
 1/10 akarkizoltan56 ***** válasza:
0%

Pedig kézzel mosva sokkal olcsóbb

És egészségesebb

A mosópor ok

kímarják a borodet iss

2017. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyedül is simán összejött egy mosógépnyi ruha, mivel csak kétfélét mosok: feketét/pirosat és világosat. Azóta is így csinálom, bár már ketten vagyunk. Ha ennél is jobban osztanám, kettőnknek se jönne össze egy mosásnyi. A törölközőkkel van gond, mert azokat szeretném nem 40 fokon mosni, de lassan gyűlik és a pirosak sosem gyűlnek ki... Máskor nem veszünk piros törölközőt.


Az igaz, hogy nekünk szinte egyáltalán nincsenek fehér ruháink, ez lehet, hogy segít. De a világosak mellett miért lenne bajuk?

2017. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztos nem fogok kézzel mosni mindent. Se időm, se kedvem, se energiám. Ha meg kimarja a mosópor a kezem, mitől lenne egészséges?
2017. okt. 20. 12:50
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem sok fehéret kell hordanom, azok beszürkülnek-sárgulnak, ha világossal mosom együtt. Meg mondjuk a fehér zoknikat, bugyikat nem biztos, hogy a fehér felsőkkel együtt kellene mosni, mert az utóbbiak sokkal rövidebb programon is tiszták lesznek. Vagy lehet, rosszul gondolom?
2017. okt. 20. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos szerezz be egy súlyautomatikával ellátott mosógépet, azt pont a te problémádra találták ki.
2017. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


a mai mosógépe többsége már súlyérzékelős, ha csak 4-5 pólót teszel bele akkor annak megfelelő energiát fog felhasználni(nyilván a vízre gondolok elsősorban).

De a másik megoldás a rövöd program.

2017. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
annyi ruha kell, hogy ráérjen 2 hetente mosni.
2017. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hordok se feketét, se pirosat. Általában ezeknek megy a legjobban a színük, és tuti, hogy megy.

Azt meg kell nézned, hogy melyik ruhádnak megy a színe, leginkább, hogy melyiknek megy nagyon, azokat hasonló kaliberűekkel kell összerakni, vagy azt a remélhetőleg egy-két darabot mosod kézzel.

Fehérneműket törölközővel, konyharuhával lehet együtt mosni. Ha az anyag engedi, akkor lehet 60 fokon, de normális mosóporral 40 fokon is tiszta lesz. A mai fehérneműk, amik nem pamutból, hanem elasztánból, meg hasonló marhaságokból készülnek, csak 40 fokon moshatók. A mai színes törölközők kb. szintén, legalábbis nekem van olyan. (Nekem a Persil jött be, szerintem az az egyetlen, ami fehérít is - azokból, amiket én próbáltam). A színes pólókat, zoknikat, mindenféle ruhákat lehet egyben mosni, fenti feltétellel, hogy ne kerüljön bele olyan, aminek megy a színe. Kb. hasonló színeket szoktam egybe rakni, mondjuk ez nem olyan nagy mondás, ha azt vesszük, hogy ízlésemnek megfelelően van egy színvilágom. A gyapjút érdemes kímélő programon (gyapjúmosás) mosni, ha van. Hasonló színeken értem: sötét, vagy sötétebb, világosabb (nálam: drapp, fehér, ilyesmi), színes. Fehér blúzt moshatsz együtt a fehérneműkkel is, de azt csak 40 fokon, vagy 30-on. Ja, és manapság sok olyan színes ruha van, amiből jön egy enyhe lé, azért a hasonló színűekkel mosva annak nem lesz baja. (Szó szerint ez szokott lenni ráírva a ruhákra, hogy hasonló színekkel mossa együtt). Általánosságban: a műszálas ruhák nem fogják meg egymást. A pamut ruhákat tudja megfogni a másik. Hát ma már nem sok pamut ruhát lehet találni, minden tiszta műszál.

2017. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, mikor ilyen gondom volt, hogy pl. fehér törölközőket vettem, hogy kiteljen a fehér adag, meg elegendő mennyiségű ruhát. De ha félig van a gép, az se vészes, inkább, mint kézzel mosni :-)
2017. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor koliba költöztem, nekem is először furcsa volt, de magától kialakult egy rendszer, én három félét mosok, világosak, ide jöhetnek a pasztelszínű dolgok is, világos rózsaszín, zöld, kék... Aztán a színesek, ezek többnyire pirosak, rózsaszínek, lila, de ezeket simán összemostam a feketékkel, ha nem gyűlt össze elég. A harmadik csoport pedig a sötét ruhák. Én kh. 2 hetente mostam, mindig beledobtam az ágyneműt, törölközőt, takarót, amit csak lehet, így mindig mindenem tiszta volt. :D Szerintem sokkal egyszerűbb csak saját magadra mosni. Itthon olyan sok a fehérnemű, hogy megtelik az egész dob csak azzal, de koliban összemostam a többi fehérrel. Ja és mindig mindent 40 fokon mostam.
2017. nov. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!