Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel zsírtalanítjátok a...

Mivel zsírtalanítjátok a mosogatógépet?

Figyelt kérdés
Sem a szódabikarbónától, sem a citromsavtól, sem az oxigénes-fehérítőtől, sem a sótól, sem az ecettől és ezek keverékétől nem jön le a mosogatógép belsejétől a fekete lerakódott zsír! Nem is beszélve a bolti, drága mosogató-tablettáról! Őszintén kérdezem, tud valaki olyan ütős szert amitől esetleg lejön a zsír a rácsról és a mosogatógép oldaláról esetleg az aljáról, ami nem érek el!

#tisztítás #konyhai gép #zsírtalanítása
2017. okt. 29. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

egyedül az ajtó aljába szokott a cucc összegyűlni...kb hetente egyszer a papírtörlőt végighúzom és ennyi (amikor azért ezt havonta csináltam akkor 2-3szor végighúztam).

Akkor zsíros a mosogatógép belseje ha zsíros cuccokkal van tele és csak egy öblítést nyomunk rá, egyébként az 50 fokos mosogatástól is lejön. Soha nem büdösödött a gép se :)

Amúgy a legmagasabb hőfokon indíts el egy programot (nekünk ez 65fok,de azt a progit soha nem használtuk)tablettával vagy folyékonnyal mosogatószerrel ami van.

2017. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért valamennyi kémiát csak tanultál !! semmiféle savas dolog nem oldja a zsírt, de oxigénes fehérítő sem és az enyhén lúgos szódabikarbóna sem. Legfeljebb a trisótól várhatsz valamit.Egyébként meg ha arra a furcsa állagú barnás (esetenként fekete) kenőcsre gondolsz, ami ilyen gépekben sokszor megtalálható, az nem zsír, hanem kalcium-magnézium szappan, ami a kemény vízből válik ki a mosogatás során. Ennek a mértékét úgy tudod mérsékelni, ha a mosogatógépbe a szennyest a berakás előtt a lehető legjobban letisztítod a zsírtól/olajtól, ételmaradéktól. A jobb mosogatógépekben nem véletlenül van ioncserélő vízlágyító (amit rendszeresen konyhasóval kell regenerálni).
2017. okt. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Feleségem többször bedőlt a mosogatógép tablettát reklámozó hirdetéseknek. Hogy nem kell sem só, sem öblítőszer, csak dobd be a tablettát, majd az tudja, mikor minek kell feloldódnia belőle. [Én meg vegyész végzettséggel csak nézek, mint borjú az újkapura, hogy mit mond.]

És mindig visszaállítottam arra az üzemmódra, hogy a bizony vesszük a fáradtságot és töltünk az öblítő tartályba öblítőt (mindegy milyen márkát) rakunk a sótartályba sót (nátrium kloridot [regeneráló sót 25 kg-osat, 3000 Ft alatti áron, [link] ] és nem tablettát, hanem gélt használunk, ami könnyen és gyorsan feloldódik, már a vízbeeresztés kezdetén.

Én Somat anti-grease gélt ajánlok. Ha otthon az én tanácsaim szerint üzemeltetik a mosogatógépet, nyoma sincs zsírlerakódásnak belül.

[link]

Lehet, hogy ezzel a Somat anti grease-zel egy-két menetet maximális hőfokon, dupla adagú mosogatószer adagolása mellett kellene járatni a gépet.

Nem olcsó, de nagyon korrektül zsírtalanít - úgy ahogy a nevében is benne van :-)

2017. okt. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekes a problémád. Nekem 20 éve van mosogatógépem, de soha nem volt zsíros a belseje. Igaz, a belerakott edényekben nincs ételmaradék és ha olajos,zsíros edény kerül bele, kitörlöm papírtörlővel. Egyébként Lidl-s tablettát használok és általában 55 fokon megy a gép. 3 havonta áttisztítom spec. tisztítóval is.Annyi van nálam is, amit előbb írtak, hogy az ajtó aljában összegyűlik ez-ez, de én is végigtörlöm és kész.
2017. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!