Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tisztítsam meg a...

Hogyan tisztítsam meg a mosogatógépet?

Figyelt kérdés
Eléggé drága tisztítószerek vannak forgalomba amiket nem szívesen vennék meg. Utóbbi napokban kellemetlen szag áradt a mosogatógépből.El indítottam egy üres mosogatást a legmagasabb fokon 20%-os ecetet meg öntöttem egy edénybe ill a gépbe is. Következő mosogatásnál az üres gép aljába szórtam egy fél csomag szódabikarbónát. Ismét 70fokon elindítva. A szagok elillantak és tisztának tűnik a mosogatógép! Ötleteket várok akiknek van bevált módszerük és nem túl drága. Nálam eddig jól bevált az ecet és szódabikarbóna a fent leírtak alapján. Köszönöm a válaszokat.

2016. nov. 13. 07:11
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
65%

Ecetet tilos használni mosó- és mosogatógépben, mert tönkre teszi.


A kellemetlen szagok vélelmezhetően a gombáktól és a penésztől van. A legmagasabb hőmérsékleten indísd el, mindenféle anyag nélkül.

2016. nov. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Ecettel szoktam vizkőteleníteni a mosógépet is és nincs semmi baja. Kiszámoltam ha pld a vizkeménységnek megfelelő mennyiségű calgon-t adagolnék akkor havonta vehetnék belőle 2őt aminek aminek az 2-3 évi árából vehetek egy új mosógépet! Most 8 éves a mosógép és gond nélkül működik úgy hogy kb 5-6 havonta ecettel végzek egy üres 90 fokon mosást! A mosogatógép meg a mosógép sem megy tönkre tőle. Elárulom neked hogy szerelő adta eme tanácsot hogy ecettel megszünnek a szűrő és alatta zsirlerakódások amik a szagot okozzák! Azt is elmondta hogy a calgon csak egy reklám. Aztán meg ha simán nagy hőfokon csinálok egy mosogatást azzal csak a vizet meg a villanyt pazarolom a szagok ugyanúgy jelen vannak.
2016. nov. 13. 10:31
 3/49 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom mi számít drágának, de az aldiban 1000 ft alatt volt a mosogatógép tisztító.
2016. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
53%

Maximálisan igazat adok az első válaszolónak!


Az ecet tönkre teszi a gumiból készült alkatrészeket!!!!!!!!!!!


Persze, hogy ajánlja a szerelő, hiszen neki is élnie kell valamiből!!!!! Anyám 11 évesen cserélte le a mosógépét, ami működött! Sose használt ecet.

Az enyém 8 éves és láss csodát ecet nélkül is elpötyög. Hülyeség ez az ecetmánia, létminimum alatt élők őrült próbálkozása.


A lidlnek, aldinak is vannak saját márkás, olcsóbb mosogatógép tisztítója és azok is jók.

Én most Somatot használok, 1500-2000 forint volt, már nem emlékszem pontosan, 3 db-od és simán a mosogatásokhoz kell adagolni, tehát nem fog pluszba fogyasztani egy tisztító program alatt. Nem használom havonta, mert sose jut eszembe, talán havonta.

2016. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
"talán 3 havonta", kimaradt a 3-as.
2016. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Én is a lidl-ös tisztítót ajánlom, olcsó és bevált.
2016. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Az ecet nem teszi tönkre a gumiból készült alkatrészeket!!!! Az ecet nem árt a vulkanizált guminak ami ugyebár a mosó ill a mosogatógépekben található!!!! Ha igy lenne akkor a mosogatógép tablettájában lévő anyagok is tönkre tennék idő elött, meg a mosószerek is a mosógépet!A szerves oldószerek árthatnak neki pld a benzin de ilyennel meg nem találkozik!


Én nem élek litminimumon,de igyekszem nem költeni feleslegesen a pénzt. Őrült próbálkozás? hmm.. Elhiheted hogy a szerelő nem fog abból megélni hogy gumit cserél,badarság ilyenre gondolni. Persze nem is kell neki cserélni mert az ecet nem árt neki :D

Így sem calgont nem veszek sem olyan dolgokat tisztitásra aminek nagyobb a reklám szaga mint amennyit valójában ér! A lidl-s tisztítót ki fogom próbálni és köszönöm a véleményeket!

2016. nov. 13. 12:42
 8/49 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem fogadod el a válaszokat, minek kérdezel?
2016. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Kicsit keresgéltem a neten :D


[link]

2016. nov. 13. 12:46
 10/49 A kérdező kommentje:

Elfogadom a válaszokat ha nem badarság de aki azt mondja hogy az ecet tönkreteszi a gépet mert az a létminimumon élők őrült próbálkozása! Íme:


[link]

2016. nov. 13. 12:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!