Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akihez havonta jár takarítónő,...

Akihez havonta jár takarítónő, mesélne picit?

Figyelt kérdés

Rendszeresen felporszívózok, rendet rakok, kipucolom a fürdőt, wc-t, de a nagytakarításokat (ablakpucolás, függönyök) nagyon nem szeretem. 2 gyerek mellett úgy érzem sosincs rend, nem érem magam utol. Arra gondoltam, hogy havonta hívnék valakit, akivel együtt alaposabban végigtakarítanám a házat.

Akihez 2 hetente/havonta jár valaki segíteni, milyen munkákat bíztok rá? Milyen áron dolgozik? (agglomerációban lakunk)


Még mielőtt lelustáznátok: imádok főzni, vasalni, a kertben gazolni, gereblyézni, kapálni. A fürdőszobát, wc-t (!) magam takarítanám továbbra is de a portörlést, vagy ablakpucolást tinédzserkorom óta utálom.


2017. nov. 28. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Hozzánk hetente egyszer jár, mert egy hónap alatt 2 cm-es por lenne. Az ablakokra nem tartunk külön napot, ha kell a rendes idejében megpucolja 1-1- helységben, fél óra az egész. Legközelebb meg a másik szoba és így tovább.

A napi takarításon kívül (porszívózás, felmosás, portörlés) terasz és kinti lépcső lesöprése, időnként (nem minden alkalommal) lemossa a fürdőben, konyhában a csempét, kitakarítja a hűtőt, nyáron kimossa a kukát.

Általában 5-6 órát van itt és 5ezret kap, karácsonykor, húsvétkor, szülinapján + egy 10-est, de ez nem kötelező, csak én adom. 6 éve jár hozzánk, teljesen megbízható, nyugodtan lehetne neki kulcsot adni, de én a betegségem miatt mindig itthon vagyok, így ez eddig nem került szóba.

80m2-es lakás, 2 szoba, nappali, étkező, szintén az agglomerációban. A szomszéd településről jön, direkt nem akartam helybelit.

2017. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És őt hogy találtad?
2017. nov. 28. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt lehagytam, hogy nyilván időnként le kell mosnia a konyhabútort, a tűzhelyet, ajtókat áttörölni tisztítószeresen, pókhálót leszedni, polcokat áttörölni, stb., de ez a "napi" takarítás része, nem kérem meg külön rá.

Nem takarítunk együtt, ő önállóan teszi a dolgát.

2017. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Cselesen!:)

Nem akartam kiírni hirdetést, mert voltak szempontjaim, hogy kiket nem szeretnék.

Beszélgettem emberekkel, pl. beültem a rendelőbe, vagy vittem receptet kiváltani az ottani gyógyszertárba és elbeszélgettem a gyógyszerésszel, postán, bementem az önkormányzatba és előadtam, hogy ismernek e valakit, csevegtem Coop-ban a pénztárossal és hasonlók.

Amikor mondtak egy párat, akkor elmentem a címre és felmértem a nőt, meg az otthonát.

Ahol kupleráj volt, vagy úgy gondoltam, hogy iszik, azok kiestek.

Maradt ő és eddig nem volt okom megbánni.

2017. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!