Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlő hogyan és milyen...

A főbérlő hogyan és milyen indokkal tudja kitenni az albérlőt?

Figyelt kérdés
2009 óta vagyunk ebben az albérletben, mindent mindig rendesen fizettünk, a lakást sem laktuk le. Most a tulaj emelni akart a bérleti díjjon, ami még rendben is lenne, viszont sok mást is beleírt a szerződésbe, ami számunkra előnytelen, és rajtunk kívül még sokak szerint jogtalan is. Ezek miatt nem is írtuk alá, volt egy kisebb veszekedés is, azzal távozott feldúlva, hogy akkor nem is kell aláírnunk. Gondolom ki akar tenni. Az érdekelne, hogy ezt legkorábban mikor és hogyan tudná megtenni? Annak fényében, hogy a bérletit, rezsit mindig fizettük (fogjuk addig is) három gyerekkel élünk itt, én állandóra vagyok bejelentve, és erős bennünk a gyanú, hogy nem adózott utánunk.
2017. dec. 26. 10:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%
Állandóra nem lehettek bejelentkezve. Előző szerződés érvényes, az alapján mehet a felmondás. Abban mi van?
2017. dec. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Évek óta úgy vagyok, az ő engedélyükkel. Az előző szerződésben sajnos nem tudom pontosan mi van, mert előző alkalommal mikor nálunk járt a tulaj, szépen sunyiban magával vitte, mikor elmentek és akartam elpakolni, akkor vettem észre, hogy nincs meg. Fel is hívtuk, mondta, hogy "véletlenül" és majd legközelebb visszaadja. Ehhez képest hebegett-habogott, mikor most rákérdeztünk, hogy hol van.
2017. dec. 26. 11:33
 3/21 anonim ***** válasza:
29%

Ha abban biztos vagy, hogy határozatlan időre szól a szerződésetek, nem csak egy határozott idejűnek a lejártával nem törődtetek, akkor kitenni úgy tudna, ha bármit felróhatna nektek. De erről, ha jól értem, nincs szó. Legfeljebb, ha eladja a lakást, vagy odaköltözik, akkor lehet titeket kipaterolni viszonylag könnyen.

Ha jó lakók vagytok, tehát mindig fizettek időben, nem teszitek tönkre a lakást, a gyerekek számától függetlenül nincs túl sok panasz a hangoskodásotokra, stb., akkor a tulajnak se lehet érdeke, hogy kitegyen, mert utánatok ki tudja, milyen új lakót találna.

Úgyhogy, szerintem, meg fog keresni újból, hogy hátha mégis aláírnád a szerződést. Gondold át, hogy abból mi elfogadható, és mi nem, és próbáljatok kompromisszumot kötni. Lehet éreztetni esetleg finoman, hogy ő így is jól jár, ha nem adózik utánatok. De ha nyíltan fenyegetitek a feljelentéssel, akkor megromlik a viszony köztetek, és az soha nem vezet jóra, ezt csak végső esetben, és akkor nem árt új lakást keresni.

2017. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

1 példánynak nálatok is lenni kell .Az elbérlő sehol sem diktálhat.Ha valami nem tetszik,tovább lehet menni.

Ez pont olyan,mint a munkahely.Elfogadom amit ott van,vagy keresek másik munkahelyet.Az ilyen dolgok 25-30 évi ott dolgozás után is nagyon sok esetben fordul elő .

2017. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Kitenni?

Felmondja szerződést és kész!

2017. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Zoli780806 ***** válasza:
88%

Ezen kár így előre aggódni, hogy most mit fog tenni. Karácsony van. Élvezzétek az együtt töltött napot. És kommunikáció! Meg kell a tulajjal beszélni, hogy mi a baj az új szerződéssel, mit kellene közösen változtatni. Ha meg mégsem enged, de megfelel a bérleti díj és tulajdonképp semmi rossz szándék nincs benne csak kicsit túlbiztosítja magát a szerződésben, akkor mérlegeld, hogy:


- szeretnél-e emiatt elköltözni onnan (nyilván 8 év után otthonodnak érzed)

- találsz-e megfelelő lakást, megfelelő áron, számodra megfelelő bérleti szerződéssel


Gondold át és irányítsd a sorsod aképp.

2017. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Anyukám fél évig nem tudott kitenni egy családot a házából, pedig semmit nem fizettek. Otthagytak 200ezer rezsit mínuszban. Kérdezett ügyvédet, aki szerint polgári peres úton behajthatja, de ez évekbe is telhet... Ehhez (meg még jó párhoz) viszonyítva, mi ritka jó bérlők vagyunk.

Anno 60ezer kaucióval költöztünk be, annyit kért, az van az eredeti szerződésben. Most az újban az szerepelt, hogy ezt ki kell egészítenünk 150-re, de úgy, hogy abból a hatvanból ő már csak harmincat ismer el, mert szerinte a másik felét lelaktuk. Az újban is már csak 30-ról van szó. Anyukám kérdezte erről az ingatlanosát, aki közölte, hogy ilyen nincs, az a mi pénzünk, csakis kiköltözéskor nyúlhat hozzá, ha a lakás állapota indokolja. Ráadásul emelni is csak úgy emelhetne a bérletin, ha az eredetiben szerepel egy határidő, hogy mikortól emelhet. Egyből érthető, hogy miért is lopta el a példányunkat...

Nézegettem az albérleteket, nem találtam megelelőt. Nem mert válogatós vagyok, hanem mert megfizethetetlen, vagy borzasztó kicsi, vagy messze van az ovi/sulitól. Ezért is írtam ki, hogy kitehet-e minket úgy, hogy normális bérlők vagyunk.

2017. dec. 26. 12:55
 8/21 Zoli780806 ***** válasza:
88%

Valóban "ilyen nincs", hogy csak a kaució felére emlékszik.... Olyan sincs, hogy lelaktad. Ha az állapotok normálisak, akkor az természetes elhasználódás. Normális tulajdonos, 8 év bérleti időszak után a saját költségén kifest, ha bútorozottan vagy gépesítve vettétek ki, akkor szükség esetén újra bútoroz, vagy újra cseréli a gépeket, hisz 8 év nagy idő és a természetes elhasználódása a dolgoknak, az a természestes velejárója egy bérbeadásnak. Nyilván itt nem arról van szó, hogy késsel felhasogatod a kanapét.


Viszont, ahogy leírtad, körbenéztél és minden drága, minden megfizethetetlen. Azt érzem, hogy szeretnél maradni, nem is nagyon tudsz 3 gyerekkel felelőtlen döntéseket hozni. Próbálj megegyezni vele, kultúráltan, hisz neki is érdeke, hogy a jó bérlő maradjon. Emelni akkor tud, ha közösen megegyeztek egy új bérleti díjban, de ha ez nem sikerül, akkor nyilván némi felmondási idővel, de felmondja az albérletet, hisz itt is mint mindenhol, a piac határozza meg az árakat. Ő is tudja, hogy ki figja tudni adni drágábban és rövid idő alatt. Viszont neki is mérlegelnie kell, hogy mennyi engedményt ér meg felétek az, hogy:


- ismer titeket régóta. Megbízhatóak vagytok.

- valószínűleg a saját költségén végzett felújítást nem ússza meg, ha jelentősen többért akarja kiadni másnak.



Ezeket az érveket-ellenérveket összevetve kell egy közös megállapodásra jutni. Kár azzal foglalkozni, hogy tudod jogilag akadályozni, hogy kitegyen, meg hogy fizet-e adót. Az első esetben nyilván te sem akarnál maradni úgy, hogy nincs jogalapod, a második eset meg majd az ő dolga.


Próbálj megállapodni, de nem mindenáron. Kalkuláld ki meddig éri meg neked, mik a lehetőségeid és ennek tudatában dönts a jövődről.

2017. dec. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nemigazán van min megállapodni. Ő közölte, hogy vagy aláírjuk amit az orrunk alá dug, vagy költözhetünk. Csak jelenleg nincs hova.
2017. dec. 26. 14:25
 10/21 A kérdező kommentje:

A bérleti díj részünkről rendben lenne, ezt mondtuk is, de a kauciós dolgon kívül is még benne volt az új szerződésben pl az is, hogy mindent nekünk, saját költségünkön kell rendbe hozni, ha valami elhasználódik. De ez nem volt részletezve. Tehát eszerint, pl ha a parketta elkezd mozogni, az is a mi költségünkre megy, pedig az így is-úgy is elhasználódott volna. Megjegyzem ennyi év alatt egyedül a wc-tartály cseréjét fizették ők, idén egyszer már festettünk nem kevésért, égőket, redőny zsínórokat, ajtógombokat is mi cseréltük.

Mennénk mi, csak nemigazán van hova, ezért írtam ki, hogy ki tud-e tenni. Szerintem max bírósággal, mondjuk odáig nem szeretnék eljutni.

2017. dec. 26. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!