Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Padló takarítás hatékonyan?

Padló takarítás hatékonyan?

Figyelt kérdés
Most költöztünk új házba, és az előző lakók eléggé igénytelenek voltak, mindenhova a kinti cipőjükkel jártak be a lakásba. Ami csak azért gond, mert a padló rettentően koszos. A konyhában járólap van, (ami fehér, vagy legalábbis elvileg az volt) sima mosószeres vízzel nem jön le a dzsuva, valószínűleg neki kell állnom sikálni, de előtte gondoltam megkérdezem, hogy van e itt valaki, akinek van valamilyen bevált praktikája a nagyon makacs kosz eltávolítására. Elsősorban padlótakarításra, de vízkőre (vízkőoldó nem igazán viszi), fuga tisztításra, vagy bármi egyébre is szívesen fogadom az ötleteket. (Gondolom festett falról zsírfoltokkal nem igazán éri meg vesződni, (konyhában) biztos hatásosabb újrakenni.

2018. jan. 30. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

A fuga tisztításához lehet kapni külön fugatisztítót.

A zsíros falat hiába kened "csak" át, újra át fog ütni.

2018. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már fekete volt az eredetileg fehér fuga, végiglocsoltam domestossal, hagytam kicsit állni és fogkefével kisikáltam, gyönyörű lett! Amúgy az egésze padlót domestossal és mosogatószivaccsal mostam fel
2018. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a padlon a sima felmosás nem segít, akkor nagy eséllyel a burkolat rossz minölségü, és egyszerüen megkopott, vagy beszívja a koszt magába. ìgy lehet a surolás után sem lesz jobb.


Ha valahol a vízköoldó nem segít, akkor ott már semmi nem segít...

Èn az erös vízköves dolgokat jól befujom csak is minöségi vízköoldóval és kb 5 percenként átkefélem... ezt így egy darabig. Hagyom hatni a szert és megkefelém...

2018. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha valahol a vízköoldó nem segít, akkor ott már semmi nem segít."

Ezzel egyetértek!

2018. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) megpróbálom akkor felsikálni hátha.. :D remélem nem kell cserélni az egész padlót :/
2018. jan. 30. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a járólap nem igazán volt mocskos, a fuga viszont gusztustalan fekete volt. Fogtam egy kis sámlit, egy nyeles súrolókefét (fogkefe is jó, vagy körömkefe) és kb. 5 flakon Lidl W5 vízkőoldót. Ez itt a reklám helye, mert csak isteníteni tudom. Eddig is ezt használtam, de az a mocsok, amit ez nekem kiszedett a járólapok közül, valami hihetetlen. Tökéletes sosem lesz, de így már azért elfogadhatóan néz ki, nem vonzza a tekintetet a kosz. Nem éri meg a drága speckó fugatisztító. Sok kell belőle és nem is dolgozik olyan gyorsan. Vettem azt is, de még mindig ott áll a szekrényben, sokkal jobban bejött a vízkőoldó.

A sikálás után bő vízzel felmostam, majd kitöröltem a fugákból az esetlegesen ott maradt vízkőoldó és víz maradványt. Egyszerre mindig annyit csináltam, amennyihez kedvem volt, elvoltam vele pár estét... Így nem hülyültem bele. :) Az eredményt csak részben fogod azonnal látni, meg kell várni, amíg megszárad, akkor adja vissza igazán azt, hogy mennyivel tisztább lett. Nekem kifejezetten nagy löketet adott az, hogy nap mint nap láttam a koszos mellett a tisztát és hogy haladok. :)

A járólapnak talán a domestosos súrolás használhat, de tényleg lehet, hogy elkopott.

A zsíros falnak pedig a festék segít! Csempének a hideg zsíroldó.

2018. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szoktunk bérelni kifejezetten járólap tisztítására szolgáló kisgépet. Nem tudom, hogy mi a neve, de kb. akkora, mint egy fűnyíró és az alján kefék forognak. Vizet kell a tartályba tölteni és úgy kell végigtolni a tisztítandó felületen. Mi főleg a kültéri járólapokat szoktuk vele tisztítani. Mindig olyan lesz, mint az új.

Nem egy különleges masina, szerintem bármelyik kisgép kölcsönzőben lehet bérelni.

2018. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!