Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kényszeresek vagy normális...

Kényszeresek vagy normális tevékenységek ezek? Ti hogy vagytok ezekkel?

Figyelt kérdés
Nem megyünk be a lakásba utcai cipővel (az előszobában húzzuk le), ha jön valaki adok papucsot neki, vendégek után áttörlöm a wc-t amúgy nem ülök rá, utcai nadrággal nem ülünk le a lakásban a tiszta plédre vagy a kanapéra, a táskákat nem tesszük fel az ágyra és a székekre.
2018. febr. 12. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez "eddig" teljesen normális!
2018. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
A wc takarításig teljesen rendben. A többi túlzás. Még a táska is rendben lenne hisz azt itt ott az ember leteszi a földre is. A túlzás szerintem az hogy utcai nadrágban nem ülsz le otthon. Nyilván ha kinn dolgozom műhelyben pl egyértelmű hogy nem fekszek bele az ágyba megy a szennyesbe. De tiszta nadrággal elugrok a boltba utána ne ülhessek le a házba az tulzás. Ha vendéged jön letéped róla a nadrágot vagy hogy megy?
2018. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A lakásban melegítőben szoktunk lenni, de az utcai nadrággal utazunk a buszon, vonaton, kocsiban és arra a plédre nem fekszek le amivel az utcai nadrággal ülök. Ha családtag jön akkor adok nekik 1 melegítő nadrágot, vagy hoznak magukkal, ha "idegen" jön, akkor huzatot teszek a kanapéra ami mosható.
2018. febr. 12. 12:35
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A cipő nálunk is így van, bár előfordul, hogy a reggeli rohanásban visszalépek valamiért.

A táskámat sosem teszem le sehova, de az mindig az előszoba egy adott polcára megy, ott a helye.

A napi ruha otthoni viselete attól függ hol jártunk, mit csináltunk. Koszos cuccban nyilván nem ülünk le sehova.

A vendégek utáni wc takarítás attól függ ki volt ott. Pl. a szüleink után nem takarítok kényszeresen, de ha állva pisilős haverok jönnek át, utánuk szinte azonnal, mert már a wc gondolatától is ráz a hideg.

2018. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Kinek mi a normális? Nekem pl. teljesen normális az, hogy utcai nadrágban leülök az ágyra. Nyilván nem abban a ruhában, amiben előtte betonoztam vagy traktort szereltem, de ugye az nem is igazán utcai ruha, hanem inkább melósruha. Cipőt mi is levesszük, ha az emeletre megyünk fel, az alsó szinten viszont nem (ott csak az előszoba és a konyha van). Táskával sincs semmi bajom, székre simán leteszem, ágyba viszont nem. De nem azért mert koszos vagy ilyesmi, hanem mert nem ott van a helye, ágyba egyébként sem teszek semmi más ilyesmit sem.


Szóval nekem ez a normális, neked meg az, amit leírtál. _Nincs ezzel semmi baj, mindkettőnknek érthető az álláspontja, ha megfelelő szemszögből tekintjük a dolgokat. Ezek amiket leírtál, nekem picit furcsák (illetve nem, mert gyakorta találkozom itt a GYK-n hasonló beállítottságú emberkékkel, kérdésekkel), de én semmiképpen sem tartom kényszeresnek a szokásaidat. A te dolgod, hogy a saját házadban mit teszel az ágyra, kiket hogyan engedsz be vagy milyen ruhával ülsz le hová otthon, nekem végül is semmi közöm hozzá (meg igazából másnak sem). Egyébként sem érzem úgy, hogy nekem kéne megmondanom, hogy mi a kényszeres vagy mi a normális a szokásaid közül.


Éld úgy az életed, ahogy neked jólesik, és ne foglalkozz azzal, hogy vadidegenek mit tartanak normálisnak vagy kényszeresnek. (Persze, ha a szokásaid nem zavarnak másokat, pl. az egy nem normális szokás, hogy hajnali 4-kor hozzáfogsz dobolni gyakorolni vagy benzines fűnyírót bőgetni a garázsban.)

2018. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem normálisak. Megértem a nadrágosat is, bár én ennyire nem vagyok ilyen (ha a kinti macska belefekszik az ágyamba bármikor, amikor kedve van, akkor a nadrág is oly mindegy).

Jelenleg a kinti cipőm minden lépésnél lelkesen szórja a sárdarabokat,a konyhába se megyek vele, hacsak nem muszáj, de máskor is igyekszem elkerülni. A kinti cipő sokkal piszkosabb, mint a benti papucs, érdemes az előszobában meghúzni a határt (nem mintha a konyha ne tudna magától igencsak piszkolódni, de nem kell kinti dolgokkal is rontani a helyzetet).

2018. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem teljesen normális mindegyik amit leírtál. Ha haza megyek én is rögtön átöltözök.

Napi egyszer a wc-t is áttörlöm, 10 másodperc.

2018. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
71%
Tök normális, ne aggódj. Én is pontosan így csinálom, nem szeretem ha koszos a lakás.
2018. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Normàlis. De akkor ezekszerint én is. Komolyan azt hittem már hogy beteges takarító vagyok.
2018. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én így csináltam. Amit a kérdésben írtál, mert vendég azért ne hozzon váltás ruhát. Meg összecsukható kanapénk van, tehát oda a vendég leülhet persze.

Szóval régen mindig így csináltam. Három költözés gyors egymásutánban, semmiről nem tudni, hol van, meg én hol vagyok :DD és minden normális szokásomat levedlettem.

Most kezdek magamra találni. Szeretném, ha újra tudnám tartani ezeket a szokásokat.

Nem vagyok tisztaságmániás amúgy, én kicsit rendetlen típus vagyok.

2019. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!