Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tisztitsam a gyerek...

Hogy tisztitsam a gyerek szivoszalas ivopoharat?

Figyelt kérdés
Vekony muanyag szivoszal csatlakozik a muanyag poharba. Gyumilevet, teat kap benne, es hiaba mosom ki, hiaba rakom a sterilezobe, tiszta gyumolcsle szaga van meg mindig. A szivoszal sargara szinezodott, pedig alig par honapja kapta. Egyaltalan a szivoszal belsejet hogyan tisztitsam?
2018. ápr. 25. 10:46
 1/9 anonim válasza:
95%
Az ilyen szilikon és latex cuccokat (cumisüveg, cumi, itatópoharak, stb.) 3 havonta illik lecserélni, még akkor is, ha normálisan tisztítod őket.
2018. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

MI néhány ilyen vacak kidobása után inkább vettünk Kubu water-t, annak cseppmentes a kupakja. Ha még pici a gyerek, a benne lévő italt megiszod max. te, utána a palackot ugyanúgy tudod használni, mint bármelyik drága holmit, viszont akár hetente tudod nyugodtan cserélni.


Egyébként fülpiszkálóval és fogpiszkálóval szoktam tisztítani. Illetve lehet kapni kémcső tisztító kefét a neten, azzal a szívószál belsejét is ki tudod takarítani.

2018. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Előző, ugye tudod ezek az üvegek milyen károsak? Nézz csak utána.

Kérdező, én két három havonta cserélem őket, bár amit én szoktam venni ahhoz van mindig pótszívószál. Egyébként már másnap befogta narancslé,, de az nem érdekes milyen a színe.

2018. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Már miért lenne káros egy gyümölcsleves flakon?? :D
2018. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
49%
Ezeket a petpalackokat nem hosszútávú használatra tervezték. Egy- két használat , elmondása után elkezdik engedni magukból a műanyag darabjait, vagyis elkezdenek lebomlani, én úgy tudom. Felnötteknek sem jó.
2018. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Az 5-ösnek sajnos igaza van. Ha fény éri őket, még rosszabb. Pet palackot nem használunk fel többször. Kérdező, szívószálas poharakat stb. én pont ezért nem vettem a gyereknek. Marad a bpa mentes műanyag palackok, többször használatosak, mosogatógépben kimosom őket teljesen tisztára. Szívószál eldobhatós kivitelben. Tudom, hogy nem éppen környezetbarát, de ez sajnos nálunk is megvan, ami ki nem növi. Egyébként igyekszünk odafigyelni a környezetünkre is, ahol csak tudunk.
2018. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hiába a négy nevető fejes szmajli a Pet palackok nagyon károsak. Gyerekeknek és felnőtteknek is kizárólag BPA mentes poharak, üvegek javasoltak. Nézz csak utána, hogy mennyire rákkeltő, egyébként pl a Kubus palack oldalán van egy ilyen jel , ez alapján kategorizálják be őket, nézz utána.
2018. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a cikk, nevetősnek. Egyébként, ha valamit nem tudsz akkor érdemes utána olvasni.

2018. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyártók óvnak minket az ilyen típusú PET palack többszöri használatától, mert az igénybevételtől apró repedések keletkeznek a műanyagon, amiből a káros anyagok az élelmiszerbe szivároghatnak.


Ilyen anyag például a DEHP, amiről bebizonyosodott, hogy hatást fejt ki az emberi endokrin rendszerre, továbbá összefüggéseket találtak ezen vegyület és a túlsúly között. Kiderült, hogy károsítja a májat, veséket és a tüdőt illetve a szaporodási szerveket, különösképpen férfiaknál, illetve felmerült a gyanú, hogy rákot is okozhat.

2018. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!